Darmowa dostawa od 200,00 zł

ZŁĄCZA

( liczba produktów: 9 )

SZYBKOZŁĄCZKA

 

Szybkozłączka jest najlepszym sposobem na połączenie ze sobą dwóch węży ogrodowych w sytuacji, gdy jeden okaże się być za krótki. Można ją także wykorzystać do przyłączenia węża do zaworu lub rozdzielenia zaworu zewnętrznego na dwa osobne ujścia wody. Szybkozłączka do węży ogrodowych umożliwia tworzenie skomplikowanych lub obszernych systemów nawodnień ogrodu. Akcesoria te mogą być wykonane z tworzywa sztucznego albo metalu odpornego na korozję. Dzięki temu szybkozłączka z pewnością stworzy szczelny i drożny system łączeń węży ogrodowych.

 

Metalowy model jest o wiele bardziej wytrzymały, dlatego znajdzie zastosowanie w przypadku gdy ciśnienie wody jest wysokie. Plastikowa szybkozłączka powinna całkowicie wystarczyć w przypadku przydomowych systemów nawodnieniowych, w których ciśnienie nie jest szczególnie duże. Tworzywo sztuczne jest odporne na negatywny wpływ wody oraz na rdzę, a plastikowe złączki znaczne łatwiej ze sobą połączyć niż metalowe.

 

Poza wyborem rodzaju złączki pod względem materiału wykonania, szybkozłączkę należy dopasować także do średnicy posiadanych węży i ciśnienia wody. Szybkozłączka do węża ogrodowego 1/2 sprawdzi się przy wężach o mniejszej średnicy. Do węża ogrodowego o średnicy 19-20 mm odpowiednia będzie natomiast złączka 3/4. 

 

NYPEL

 

Nypel jest rodzajem złączki hydraulicznej w kształcie rurki, która na końcach ma gwintowanie zewnętrzne (rurowe), zaś w środkowej części posiada sześciokątny pierścień w kształcie płaskiej nakrętki, co ułatwia jego dokręcanie lub odkręcanie przy pomocy klucza. Nypel stosuje się do łączenia dwóch rurowych elementów z gwintem wewnętrznym. Zwykle wykonany jest ze stali, mosiądzu lub żeliwa. Poza łączeniem rur można nyple można użyć także do połączenia instalacji pneumatycznych, sprężonego powietrza, gazów obojętnych czy wód użytkowych. Mogą być używane w instalacji przemysłowej, olejowej, przewodach ciśnieniowych, instalacjach ściekowych, a także w budownictwie okrętowym, systemach przeciwpożarowych, instalacjach tryskaczowych i centralnym ogrzewaniu. Cechuje je wyjątkowa szczelność, co jest bardzo ważne w przypadku instalacji wodnych.

 

REPARATORY 

 

Reparatory służą do precyzyjnego łączenia dwóch końców węży ogrodowych. Znakomicie sprawdzą się w urządzeniach irygacyjnych, które idealnie nawadniają ogródek podczas letnich upałów. Reparatory są bardzo popularnymi akcesoriami ogrodowymi, w które najczęściej zaopatrujemy się w okresie wiosenno-letnim. Są one niezastąpione w przypadku uszkodzenia węża ogrodowego - pozwalają na ponowne zespolenie dwóch krańców przerwanego przewodu, dzięki czemu nie trzeba kupować nowego węża. Reparator jest trwałym akcesorium, wykonanym z tworzywa sztucznego i odpornym na działanie czynników atmosferycznych.

Zaufane Opinie IdoSell
4.72 / 5.00 294 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-01
Szybkie zamówienie, polecam
2024-03-24
Średni zakup
pixel