Darmowa dostawa od 200,00 zł

AKCESORIA MALARSKIE

( liczba produktów: 203 )

Przy wykańczaniu nowych budynków lub przeprowadzaniu remontów narzędzia malarskie są niezbędne. Służą do pokrywania ścian gruntem, farbą i innymi wykończeniowymi preparatami. Produkty te dzielimy na przeznaczone do prac wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Różnią się wytrzymałością, odpornością na promieniowanie UV, rozmiarami i rodzajem wykorzystanego materiału. Narzędzia malarskie należy dopasować także do składu produktów, którymi mamy zamiar pokrywać ściany - ułatwi to pracę i zapewni satysfakcjonujący efekt końcowy.

 

RODZAJE NARZĘDZI MALARSKICH

 

Do najpopularniejszych narzędzi malarskich zaliczamy pędzle i wałki, służące do pokrywania ścian gruntami, farbami i do nakładania tapet. Pędzle różnią się zastosowaniem i rozmiarami, ale nie brakuje także uniwersalnych pędzli. Wałki z kolei są dostępne jako gotowe narzędzia z uchwytami oraz wymienne wkłady. Rozróżniają je szerokość i materiał wykonania. 

 

Poza wałkiem bądź pędzlem do malowania potrzebna jest kuweta i kratki malarskie, które umożliwiają odsączenie nadmiaru farby i rozprowadzenie jej równomiernie po powierzchni narzędzia. Można zakupić je osobno lub w gotowym zestawie malarskim. Bardzo istotne są także folie i osłony oraz taśmy malarskie, które pozwolą zapanować nad czystością na stanowisku pracy, zapobiegną zabrudzeniu farbą innych powierzchni oraz ułatwią precyzyjne malowanie także małych elementów. Należy pamiętać, by kupując taśmy wybrać inną do malowania, a inną do ochrony przy tynkowaniu. Podobnie wygląda sytuacja z folią malarską - jednorazowa sprawdzi się przy odświeżaniu pokoju, zaś na potrzeby długiego remontu lepiej wybrać płachtę.

Zaufane Opinie IdoSell
4.72 / 5.00 294 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-27
szybko, sprawnie, zgodne z opisem
2024-03-24
Średni zakup
pixel