Darmowa dostawa od 200,00 zł

OPRYSKIWACZE

( liczba produktów: 3 )

Opryskiwacz ogrodowy jest urządzeniem pełniącym rolę pomocnika do ochrony roślin przed szkodnikami. Jego zadaniem jest rozprowadzenie środków ochrony roślin po uprawach w ogrodzie, które chronią je przed szkodliwymi owadami i robactwem, a także - w przypadku płynnych nawozów - zapewniają lepszy wzrost. W sprzedaży znajdują się opryskiwacze w kilku rodzajach. Podstawowym rodzajem są modele ręczne, które charakteryzują się małym rozmiarem, niewielką pojemnością, ale i dużą wygodą stosowania. Tego typu opryskiwacze idealnie sprawdzą się do niedużych ogrodów czy upraw roślin doniczkowych. Obsługuje się je jedną ręką, umożliwiają na jednorazowe spryskanie substancją niewielkiej powierzchni. 

 

Większą pojemność od opryskiwaczy ręcznych mają opryskiwacze naramienne, które idealnie sprawdzą się podczas nawożenia rabat, trawników i upraw. Ich pojemność to zazwyczaj od 3 do 12 litrów. Podczas użytkowania nosi się je na jednym ramieniu i obsługuje drugą ręką. Opryskiwacz naramienny jest modelem ciśnieniowym, tak samo jak model wózkowy, który ma bardziej profesjonalne przeznaczenie. Wykorzystuje się go do zaawansowanych prac na dużych obszarach takich jak publiczne parki czy murawy boisk. Ich pojemność jest znaczne większa i wynosi od 60 do nawet 90 litrów. Opryskiwacz wózkowy może występować w wersji ręcznej i elektrycznej. Ciekawe urządzenie stanowi opryskiwacz plecakowy, który zakłada się na plecy zwiększając tym samym komfort pracy podczas pryskania. Pojemność opryskiwacza plecakowego wynosi między 12, a 20 litrami. Występują jako model ręczny, spalinowy lub akumulatorowy. Podczas zakupu opryskiwacza należy zwrócić uwagę na jego pojemność, która odgrywa bardzo istotną rolę. Od pojemności zależy przede wszystkim to, jak duży obszar będzie można opryskać bez przerywania pracy. Jednak większa pojemność wiąże się także z większym ciężarem, który trzeba unieść. W związku z tym opryskiwacze plastikowe nie będą dobrym wyborem dla osób o drobnej budowie lub małej sile fizycznej. Opryskiwacz należy dopasować także do obszaru, który będzie poddawany opryskom. Mały opryskiwacz ręczny nie przyda się w przypadku dużego ogrodu, gdyż dłużej niż sama praca zajmie nam jego napełnianie.

 

Decydując się na zakup opryskiwacza ciśnieniowego należy zwrócić uwagę na jego dyszę, najlepiej by była ona z mosiądzu - nie pokryje się rdzą. Odpowiednio dobrana dysza pozwala uniknąć zatykania odpływu przez kamień czy inny osad. Opryskiwacze ogrodowe dostępne są jako modele manualne, a także akumulatorowe lub spalinowe.  Wersje ręczne są łatwiejsze w obsłudze i o wiele lżejsze, można je także samodzielnie przenosić w różne miejsca. Nie wymagają ładowania, przeciągania za sobą przewodów lub uzupełniania paliwem. 

 

Opryskiwacz elektryczny lub opryskiwacz spalinowy będzie natomiast niezastąpionym przyrządem w przypadku pracy na dużym obszarze, podczas której manualne naciskanie pompy byłoby bardzo męczące. Modele te są głośniejsze i cięższe, ale dzięki automatycznemu pompowaniu wody zapewniają wysoki komfort pracy.

Zaufane Opinie IdoSell
4.76 / 5.00 401 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-19
Szybko i profesjonalnie, serdecznie polecam
2024-06-15
Wszystko poszło sprawnie i szybko a zamówiony towar jest solidnie wykonany
pixel