Darmowa dostawa od 200,00 zł

POZOSTAŁE ARTYKUŁY WYPOSAŻENIA DOMOWEGO

( liczba produktów: 7 )

TERMOMETRY

 

Termometr zewnętrzny jest bardzo prostym urządzeniem. Wskazuje temperaturę panującą na zewnątrz i wygląda estetycznie. Termometr pokojowy wskazuje natomiast temperaturę wewnątrz budynku.

 

Termometr zaokienny o rurkowym kształcie doskonale sprawdzi się na zewnątrz i zastąpi niebezpieczne termometry rtęciowe. Zamiast rtęci do wskazywania temperatury zastosowany został specjalny płyn, który reaguje na temperaturę. Można go zamontować bezpośrednio przy oknie w kuchni lub innym pomieszczeniu, gdzie wygodnie będzie nam sprawdzać jego wskazania. Jego estetyczny i minimalistyczny wygląd sprawia, że dobrze dopasuje się nawet do zaaranżowanych balkonów czy tarasów.

 

Do pomiarów w domu posłużą natomiast termometry pokojowe, które najczęściej można powiesić na ścianie. Warto wybrać model drewniany lub o nowocześniejszym wyglądzie - dzięki temu poza funkcjonalnym akcesorium, będzie pełnił także rolę dekoracyjną. Poszukując bardziej zaawansowanego urządzenia pomiarowego warto zwrócić uwagę na tzw. stacje pogodowe, które informują nie tylko o tym, jak ciepło jest w mieszaniu, ale i przedstawiają warunki panujące na zewnątrz. Tego typu termometr elektroniczny można użytkować także jako czasomierz, pokazujący datę i czas. Są to nowoczesne urządzenia, które przeważnie prezentują się bardzo estetycznie i można je ustawić na parapecie czy szafce.

 

ZAPALNICZKI

 

Zapalniczka przyda się nie tylko osobom palącym papierosy, jest także przydatnym narzędziem w codziennym użytku i często zastępuje zapalarkę. Tak jak i ona, może służyć do rozpalenia grilla, kominka, zapalenia świec i zniczy. W sprzedaży znajduje się ogromny wybór zapalniczek - od tradycyjnych zapalniczek po luksusowe i ozdobne wersje.

 

Zapalniczka gazowa - najpopularniejsza wersja zapalniczki. Niektóre modele możemy uzupełnić za pomocą gazu w puszce. Zapłon w zapalniczce następuje w momencie naciśnięcia guzika, który po naciśnięciu tworzy iskrę. Zapalniczki te przeważnie mają opcję regulacji płomienia, rzadziej zabezpieczenie przed przypadkowym odpaleniem.


Zapalniczka benzynowa - równie popularny rodzaj zapalniczki. Posiada specjalną konstrukcję zawierającą zbiorniczek na benzynę, w którym jest knot. Mechanizm składający się z kamienia i krzesiwa podpala knot podczas obracania palcem charakterystycznego, chropowatego kółeczka i dochodzi do zapłonu.


Zapalniczka na USB - inaczej nazywana zapalniczką plazmową. Charakteryzuje się zupełnie innym designem i konstrukcją niż zapalniczka gazowa lub benzynowa. Zapłon wytwarza się poprzez wykorzystanie specjalnych elektrod o odpowiedniej mocy - umożliwiają one podpalenie dowolnego materiału. Ten rodzaj zapalniczki ładuje się przy pomocy kabla z wejściem USB, który pasuje niemal do każdego typu ładowarki czy laptopa.

 

Zapalniczka może być świetnym prezentem - i to nie tylko dla osoby palącej. Przydaje się w wielu różnych sytuacjach, dlatego stanowi uniwersalny gadżet. Każdy model wyróżnia się innym designem, a niektóre luksusowe egzemplarze posiadają naprawdę unikatowe zdobienia. Poza zapalniczkami o gustownej stylistyce możemy kupić także wersje humorystyczne - z zabawnym nadrukiem, w osobliwym kształcie, bądź zdecydować się na opcję z personalizowanym grawerem.

 

GAZ DO ZAPALNICZEK

 

Aby uniknąć każdorazowego kupowania nowej zapalniczki gdy stara się wyczerpie, warto zakupić gaz do zapalniczek. Niewielki pojemnik z aerozolowym zaworem pozwoli uzupełnić gaz w zapalniczce. W komplecie do gazu znajdują się także różne końcówki, które można dopasować do popularnych modeli zapalniczek. Gaz do zapalniczek zamknięty jest w szczelnym metalowym opakowaniu, które daje gwarancję trwałości i bezpieczeństwa. Gaz spokojnie wystarczy na kilka napełnień, a do każdego pojemnika dołączona jest także czytelna instrukcja użytkowania.

Zaufane Opinie IdoSell
4.72 / 5.00 294 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-14
SZYBKA DOSTAWA DZIĘKUJĘ !
2024-03-24
Średni zakup
pixel