Darmowa dostawa od 200,00 zł

ROZSADNIKI I SZKLARNIE

( liczba produktów: 44 )

Wraz z nadejściem wiosny chętnie zajmujemy się pracami związanymi z ogrodem oraz przydomowymi uprawami. Niezależnie od tego, czy posiadasz dom lub mieszkanie z ogródkiem, czy mieszkasz w bloku i do dyspozycji masz wyłącznie balkon - hodowanie własnych roślin jest wszędzie możliwe! Wystarczą do tego odpowiednie narzędzia i chęci by samemu posadzić piękne kwiaty lub warzywa i zioła, które potem można wykorzystać podczas gotowania.

 

Najważniejszym aspektem odpowiedniego wzrostu roślin jest w pierwszej kolejności zapewnienie im odpowiednich warunków do wzrostu i rozwoju. Jeżeli już zajmujesz się uprawą roślin, dobrze wiesz jak dużą rolę odgrywają akcesoria ogrodnicze, które nie tylko usprawniają pracę ale i przyspieszają cykl rozwoju danego wysiewu. W ofercie sprzedaży przygotowaliśmy produkty, które zadowolą zarówno amatorów ogrodnictwa, jak i profesjonalistów - wśród nich znajdują się między innymi akcesoria do wysiewu przydatne w szklarni, domu, na działce czy w małym mieszkaniu.

 

JAKIE SĄ ZALETY AKCESORIÓW DO WYSIEWU I KTÓRE WYBRAĆ?

 

Akcesoria do wysiewu roślin stanowią nieocenioną pomoc dla każdego - zarówno doświadczonego, jak i dopiero początkującego - ogrodnika. Do tego typu produktów należą m.in. naczynia do kiełkowania, mini szklarnie czy rozsadniki. 

 

Mini szklarnia to nieduży produkt, w którym można zasiać nasiona i zająć się wstępną hodowlą roślin lub - w przypadku małych roślin - całą uprawę przeprowadzić właśnie w mini szklarni. Dzięki szklarence nasiona zyskują stały dostęp do promieni słonecznych i właściwą wilgotność powietrza. Domowa szklarnia pozwala na hodowanie jednocześnie kilku gatunków roślin, które potem można przesadzić do przydomowego ogródka lub donic.

 

Wyposażenie mini szklarni stanowią doniczki na rozsady, które dostępne są w sprzedaży pojedynczo lub jako zestaw kilkunastu-kilkudziesięciu sztuk. Mogą być wykonane z tworzywa sztucznego lub z torfu i w prostokątnym lub okrągłym kształcie. Dobrym wyborem będą doniczki torfowe, które pomogą łatwo i bez wysiłku wzbogacić glebę o niezbędne mikro i makroelementy. Ulegają one degradacji, przez co ubogacają glebę pod uprawy. Organiczne pojemniki zapewniają lepszą cyrkulację powietrza w glebie i doskonałe warunki do wzrostu. Bardzo dobrze sprawdzą się w tej roli także krążki torfowe, których zadaniem jest także użyźnienie gleby i jak najlepsze przygotowanie podłoża dla roślin i ich korzeni.

 

Kolejne akcesorium służące wysiewaniu to kiełkownica. Przezroczyste naczynie do kiełkowania sprawia, że nasiona kiełków mają odpowiedni dostęp do światła słonecznego, a wewnątrz produktu wilgotność zostaje zachowana na odpowiednim poziomie, zaś jej nadmiar zostaje regularnie odprowadzany. Smaczne kiełki to idealne wzbogacenie codziennej diety i uzupełnienie zdrowego trybu życia. Kiełki rosną bardzo szybko, dlatego już w przeciągu paru dni możemy użyć wyhodowanych kiełków podczas przyrządzania posiłków - do kanapek, twarożku, sałatek oraz innych dań. Dostępne w sprzedaży kiełkownice mają różne rozmiary - od małych, które bez problemu zmieścimy nawet gdy nie gospodarujemy zbyt dużą wolną przestrzenią, po duże, kilkupoziomowe produkty, umożliwiające hodowanie kilku rodzajów kiełków jednocześnie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 383 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-12
Bardzo zadowolona. Towar 100% i obsługa również
2024-06-04
wszystko OK
pixel