Darmowa dostawa od 200,00 zł

SŁUPKI I PŁOTKI

( liczba produktów: 63 )

PŁOTKI DO OGRODU

 

Drewniane płotki mogą pełnić w ogrodzie rolę parawanu - z powodzeniem zasłonią przed wzrokiem gości to, co chcemy ukryć. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie, gdy w ogrodzie posiadamy kompostownik, składzik z narzędziami czy kosze na śmieci. Dobrze ułożone płotki zamaskują te elementy i nie naruszą aranżacji ogrodu. Warto dopasować odcień drewnianego płotu do pozostałych elementów drewnianych, które znajdują się w ogrodzie. Dzięki temu wszystkie części wyposażenia ogrodowego będą ze sobą spójne. Jeśli jednak zakup płotków w zbliżonym odcieniu np. do altany będzie trudny, to zawsze można też własnoręcznie przemalować płotek farbą w odpowiednim kolorze.

 

Płotki drewniane o różnych rozmiarach i wysokościach znajdą także zastosowanie przy rabatach kwiatowych czy warzywnych. Mając w domu małe dzieci lub zwierzęta, można liczyć się z podeptanymi roślinami. Niskie płotki pozwolą na ogrodzenie roślin i zabezpieczą przed ich uszkodzeniem. Świetnie sprawdzą się tu także drewniane, jak i plastikowe płotki, np. w białym kolorze.

 

Z kolei o wiele wyższy płot będzie znakomitą podporą dla pnących się roślin, np. dla bluszczu czy rozrastających się róż. W tym wypadku także polecamy wybór naturalnego, drewnianego płotka lub wersji metalowej w ciekawym, rdzawym odcieniu i oryginalnym kształcie. Ażurowe pergole nie tylko przytrzymają rośliny, ale także mogą same w sobie stanowić ozdobę - wystarczy obwiesić je girlandą z lampek LED (lub ekologiczniej - wykorzystać lampki zasilane energią słoneczną) albo umieścić na nich lampiony. Pozwoli to na stworzenie niesamowitego i klimatycznego miejsca na wieczory spędzane w ogrodzie.

 

Dekoracyjne płotki ogrodowe mogą pełnić przeróżne role. Od wydzielania stref w ogrodzie, przez kształtowanie terenu, podpieranie roślin pnących, aż po samoistną ozdobę przestrzeni ogrodowej. To, jak wykorzyst się płotki drewniane, metalowe czy plastikowe zależy tylko od własnej wyobraźni i potrzeb.

Zaufane Opinie IdoSell
4.76 / 5.00 401 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-19
Szybko i profesjonalnie, serdecznie polecam
2024-06-11
Ok wszystko w terminie.
pixel