Darmowa dostawa od 200,00 zł

WĘŻE

( liczba produktów: 37 )

Węże ogrodowe powinny mieć swoje miejsce na każdej działce, zarówno tej przydomowej jak i umiejscowionej wśród ogródków miejskich. Szlauch służy do podlewania trawnika, rabat oraz kwiatów, także doniczkowych. Niektóre modele są tak długie, że spokojnie można je wykorzystać także do podlewania sadów, boisk lub niewielkich parków. W sprzedaży znajdują się produkty od 1/2 cala do 1 cala, które różnią się też właściwościami. Wybierając szlauch warto zastanowić się jaki produkt dokładnie jest nam potrzebny - bez sensu jest kupowanie bardzo długiego węża przy malutkim ogródku, który będziemy podlewać. Możemy wybierać między wężami ogrodowymi rozciągliwymi, spiralnymi i płaskimi. 

 

RODZAJE WĘŻY OGRODOWYCH

 

Wąż ogrodowy rozciągliwy wydłuża się pod wpływem przepływającej wody, co znacznie ułatwia podlewanie nawet w dalekich częściach ogrodu. Wąż tego typu nie plącze się, jest oporny na zagięcia i inne uszkodzenia mechaniczne, przez co ma dużą żywotność i zachowuje dokładność w działaniu przez wiele lat. Jest idealnym wyborem w przypadku pól uprawnych, plantacji oraz szkółek leśnych i szkółek roślin.


Wąż spiralny jest szczególnie wygodnym w użytku wężem ogrodowym, który wyróżnia się charakterystycznym wykonaniem w formie spirali. Zapobiega to jego zaginaniu czy załamywaniu w trakcie ciągnięcia. Dzięki temu możemy być pewni, że woda będzie przepływać przez niego swobodnie przez cały czas, co usprawni naszą pracę. Dodatkowym plusem węża spiralnego jest fakt, że zajmuje niewiele miejsca w porównaniu do klasycznego szlaucha - to idealny wybór w przypadku małych działek przydomowych.


Wąż płaski po zwinięciu zajmuje bardzo mało miejsca, przez co jest bardzo łatwy w przechowywaniu i transporcie. Z tego powodu stosuje się go w pożarnictwie, a także użytkuje w różnego rodzaju przepompowniach i do nawodnień. W sprzedaży występują wygodne węże ogrodowe płaskie z kasetą. Gdy wąż nie jest używany może być przechowywany w płaskiej kasecie i nie zajmuje dużo miejsca.


Wąż zraszający służy do szybkiego i sprawnego podlewania grządek, krzewów lub trawnika. Zaopatrzony jest w trzy kanały i zmienne końcówki, które umożliwiają równomierne nawodnienie roślinności. Wykonany z mocnego i trwałego tworzywa sztucznego, charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie promieni słonecznych. Dodatkowo warto zaznaczyć, że zużywa o wiele mniej wody niż tradycyjny wąż.


Wąż ogrodowy 3/4 sprawdzi się podczas wielu prac wykonywanych w ogrodzie. Jest elastyczny, mocny, trwały i wytworzony z wysokiej jakości materiału. Dzięki tym cechom nie wygina się i nie łamie. Przewodzi wodę pod solidnym ciśnieniem, przez co bardzo dobrze nawadnia podlewane przestrzenie. 

 

Zależnie od indywidualnych potrzeb, różne długości węży ogrodowych sprawdzą się w danym miejscu i spełnią wyznaczone zadanie. Tak samo sprawa wygląda w przypadku średnicy węża ogrodowego. Wąż ogrodowy 1 cal świetnie sprawdzi się na dużych i średnich przestrzeniach. Jest też dość lekki, przez co nie sprawia trudności w przechowywaniu i jest poręczny. Wąż 1/2 cala polecany jest do niewielkich ogródków działkowych i małych przestrzeni przy domu, na których uprawiane są rośliny lub warzywa. Węże ogrodowe dostępne w sprzedaży wykonane są z materiałów odpornych na działanie czynników atmosferycznych oraz przystosowane do wysokiego ciśnienia przepływającej przez nie wody. Elastyczne gumowanie z zewnętrznej strony chroni natomiast węże przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Zaufane Opinie IdoSell
4.76 / 5.00 472 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-22
Perfekcyjna , lepiej się chyba nie można spodziewać
2024-07-22
zamówieni przyszło szybko i profesjonalnie
pixel