Darmowa dostawa od 200,00 zł

AKCESORIA DO PRACY W OGRODZIE

( liczba produktów: 15 )

RĘKAWICE OGRODOWE - NIEZBĘDNA OCHRONA DŁONI

 

Podczas prac ogrodowych warto zadbać o odpowiednią ochronę dłoni. Dzięki rękawicom ogrodowym można uniknąć bolesnych zadrapań, a także zabrudzeń rąk. Umożliwiają swobodną pracę nawet w przypadku kłujących lub parzących roślin takich jak oset, pokrzywa czy róże. Rękawice ogrodowe posiadają II klasę ochrony - oznacza to, że chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi takimi jak właśnie zadrapanie czy skaleczenie.

 

Zależnie od rodzaju wykonywanej pracy dostępne są różne modele rękawiczek ogrodowych. Przykładowo w przypadku grabienia liści najlepiej sprawdzi się model z odkrytymi palcami i wzmocnioną częścią wewnętrzną, która zabezpieczy dłonie przed powstawaniem odcisków. Dzięki braku końcówek na palce i przewiewnej części zewnętrznej, dłoń się nie spoci w trakcie pracy. Podobnie znaczenie ma także materiał wykonania rękawic - do pielenia ogródka najlepiej wybrać rękawice gumowe lub bawełniane z gumowanym spodem. W przypadku sprzątania ogródka i zamiatania liści do worków warto wybrać rękawice pokryte lateksem, który ochroni dłonie od skaleczenia ostrymi gałązkami. Pracując w ziemi natomiast należy wybrać rękawice ogrodowe wysoce odporne na ścieranie tak, by sprawdziły się podczas kontaktu z wilgotnym podłożem i przy odchwaszczaniu - tu najlepiej postawić na model z powierzchnią poliuretanową. Odpowiedni rękawic jest także bardzo ważny, nie mogą być ani za duże, ani za małe, bo praca w nich będzie zwyczajnie niewygodna i utrudniona.

 

Rękawiczki ogrodowe z pazurami są ciekawą nowością na rynku i potrafią skutecznie zastąpić niektóre nieduże akcesoria ogrodnicze. Ich cechą charakterystyczną są nakładki w postaci pazurów wykonane z wytrzymałego tworzywa ABS. Są one szczególnie przydatne podczas usuwania niewielkich chwastów czy czyszczenia grządek, są też bardzo wygodne w użytkowaniu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 360 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-19
ok,zgodnie z zmówieniem
2024-05-19
Wszystko ok polecam.
pixel