Darmowa dostawa od 200,00 zł

ZAMIATACZE I SZCZOTKI

( liczba produktów: 33 )

Klasyczne miotły ciągle cieszą się największą popularnością mimo, iż próbuje się je zastąpić ogrodowymi zamiatarkami, odkurzaczami do liści i innymi nowoczesnymi urządzeniami. Miotła jest narzędziem do sprzątania, które umożliwia szybkie uporządkowanie podjazdu, podwórka czy ulicy. Włosie zamiatacza powinno być odpowiednio elastyczne przy dociskaniu szczotki do podłoża, ale nie może ulegać trwałym zniekształceniom. Długość uchwytu powinien zapewniać wygodną pracę, podobnie jak kąt ustawienia głowicy względem podłoża.

 

RODZAJE ZAMIATACZY

 

Miotła brzozowa - składa się ze związanych brzozowych gałązek. Może być osadzona na kiju lub stanowić samodzielną całość. Jej zaletą jest niska cena i duża wytrzymałość. Gładkie gałązki dobrze wymiatają zabrudzenia z niewielkich powierzchni, takich jak schody, podjazdy, krawężniki. Minusem jest estetyka narzędzia, które prezentuje się prymitywnie.


Miotła sorgo - wykonana ze wzmocnionej słomy, ma splot ze sznurka i druciane zabezpieczenie. Jest lekka i poręczna w użyciu, sprawdzi się np. podczas zamiatania piasku i liści oraz do zamiatania w domu posadzek wyłożonych kaflami. Jej minusem jest niewielka powierzchnia robocza narzędzia.


Miotła ulicówka - ma syntetyczne włosie i szeroką część roboczą. Dedykowana nie tylko do zamiatania ulic, ale i chodników, podwórzy, posadzek w zakładach przemysłowych, warsztatach oraz innych cementowych powierzchni. Sztuczne włosie jest sztywne, odporne na zagniecenia i nie chłonie wilgoci, co jest bardzo istotne przy sprzątaniu powierzchni zewnętrznych. Dobrze wymiata drobne i większe zanieczyszczenia z nierównych, chropowatych podłoży.


Miotła z kokosa - szczotka do zamiatania z częścią czyszczącą, wykonaną z kokosowych włókien. Służy do zamiatania powierzchni w wymagających warunkach, jej powierzchnia robocza jest odporna na trwałe odkształcenia. Polecana szczególnie do zamiatania tarasów i innych powierzchni wokół domu, które zostały wyłożone gresem, panelami itp.


Miotła z włókien naturalnych - zwykle stosuje się mieszankę końskiego włosia i włókien polipropylenowych. Szczotki z naturalną szczeciną są droższe i nadają się raczej do delikatnych powierzchni.

Zaufane Opinie IdoSell
4.76 / 5.00 401 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-16
Szybko, bezproblemowo.
2024-06-15
Wszystko poszło sprawnie i szybko a zamówiony towar jest solidnie wykonany
pixel