Darmowa dostawa od 200,00 zł

MYCIE SAMOCHODU I CHEMIA

( liczba produktów: 21 )

SZCZOTKA CZY GĄBKA DO MYCIA?

 

Własnoręczne mycie samochodu jest dla wielu osób idealnym sposobem na sobotni relaks i pożyteczne spędzenie czasu na świeżym powietrzu, zwłaszcza gdy pogoda dopisuje. Teoretycznie mycie samochodu to nic trudnego - wystarczy zaopatrzyć się w wodę, myjkę ciśnieniową, dobry szampon (unikać należy płynu do naczyń), na koniec wosk i wycieranie na sucho. Jednak by dokładnie wyczyścić samochód, wraz z różnymi zakamarkami należy zastanowić się co wybrać, by nie porysować lakieru - szczotkę czy gąbkę.

 

SZCZOTKA: Niektórzy twierdzą, że za pomocą szczotki można jedynie porysować samochód, a nie go umyć. Jeśli nie dobierzemy odpowiedniej szczotki, to w istocie tak się stanie. Szczotka z twardym włosiem z niewłaściwych materiałów tylko zaszkodzi naszemu pojazdowi. Dlatego decydując się na zakup szczotki do mycia samochodu musimy wybrać przede wszystkim taką, która ma miękkie i gęste włosie - najlepiej wykonane z tworzywa sztucznego.

 

 

Szczotka musi być też czysta, między włosie nie może dostać się piasek czy inne drobinki - a może się tak stać np. gdy szczotka upadnie na ziemię. Należy ją regularnie myć, a gdy się zużyje, stwardnieje i wykrzywi, trzeba ją wymienić na nową. Często nie zwracamy uwagi na rączkę szczotki - powinna być wykończona miękkim tworzywem (najlepiej gumą), tak by podczas chwilowej nieuwagi w czasie czyszczenia, nie zadrapała lakieru samochodu.

 

GĄBKA: Gąbka jest najczęściej wybieranym narzędziem do mycia samochodu. Obdarzamy ją większym zaufaniem niż szczotkę ale pamiętajmy, że gdy ją zaniedbamy, to może uszkodzić karoserię naszego pojazdu. Gąbka musi być przede wszystkim czysta, po każdym użyciu czy upadku na podłoże należy ją dokładnie wymyć. Porowata powierzchnia gąbki jest pełna małych otworów, w które bardzo łatwo wnika kurz oraz piasek. Pamiętajmy więc, by często płukać gąbkę także podczas mycia samochodu - najlepiej w oddzielnym, przeznaczonym do tego wiadrze.

 

Często spotykaną i docenianą alternatywą dla szczotek i gąbek są produkty wykonane z mikrofibry. Mogą mieć formę gąbki lub rękawicy. 

 

ODKURZACZ SAMOCHODOWY

 

Odkurzacz jest niezbędnym sprzętem zarówno w domu, jak i w przypadku samochodu. Jeśli nie lubimy korzystać z odkurzaczy samochodowych dostępnych na myjniach, to warto zastanowić się nad jego zakupem. Niektóre z odkurzaczy oferują dodatkowo funkcję prania tapicerki i można zrobić to za pomocą pary lub szczotki myjącej. Wybierając odkurzacz samochodowy warto zdecydować się na modele bezprzewodowe z akumulatorowym zasilaniem, które są o wiele wygodniejsze podczas użytkowania.

 

 

Dobrze też, by wybrany odkurzacz miał dużą moc, która umożliwi wyciągnięcie nieczystości wciśniętych w różne zakamarki. Konieczne do tego będą tzw. "szczelinówki", czyli odpowiednie końcówki lub delikatne szczotki. Tego typu akcesoria możemy dokupić osobno, wystarczy wybrać tylko odpowiedni do naszego modelu odkurzacza zestaw ssawek i nasadek.

 

KOSMETYKI SAMOCHODOWE

 

Wybierając kosmetyki do czyszczenia karoserii, tapicerki, ekranów czy innych powierzchni w samochodzie, należy przyjrzeć się ich składom aby nie zaszkodzić pielęgnowanych elementów. Nabłyszczające chusteczki do deski rozdzielczej powinny neutralizować działanie pola elektrostatycznego oraz jednocześnie zapobiegać ponownemu gromadzeniu się kurzu. Zastosowany płyn czyszczący nie może być tłusty ani produkowany na bazie alkoholu, gdyż mogłoby to uszkodzić powierzchnie. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 450 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-12
Cała transakcja, szybko i sprawnie polecam
2024-07-05
All very good as described
pixel