Darmowa dostawa od 200,00 zł

WÓZKI I UCHWYTY DO WĘŻY

( liczba produktów: 4 )

Wózki i uchwyty do węży stanowią bardzo praktyczne wyposażenie ogrodowe. Służą do przechowywania węży, dzięki czemu te się nie plączą i zawsze są gotowe do użycia. Niektóre modele mają automatyczny system zwijania, co dodatkowo ułatwia uporządkowanie szlaucha po skończonym podlewaniu. Wózek na wąż ogrodowy daje możliwość szybkiego i sprawnego zwinięcia przewodu używanego do nawadniania trawnika i roślin. Można zdecydować się na produkt wolnostojący lub połączyć go trwale ze ścianą domu. Konstrukcja obrotowa sprawia, że błyskawicznie można nawinąć przewód węża z powrotem na szkielet stelaża. Wózki wykonywane są z materiałów odpornych na działanie wilgoci, wysokiej temperatury i promieniowania UV, a także czynników mechanicznych.

 

Odpowiednie nawodnienie ogrodu jest szczególnie ważne w okresie wiosenno-letnim, gdy przez długi czas jest bardzo ciepło, a opady deszczu są niewystarczające. Jeżeli nie dostarczymy roślinom odpowiedniej ilości wody, nie mamy co liczyć na gęsty trawnik i piękną roślinność. Wąż ogrodowy jest niezbędnym elementem wyposażenia, a wózek lub uchwyt ułatwia jego obsługę i przechowywanie. Wieszak do węża może być wykonany z trwałego plastiku lub metalu. Montuje się go do ściany i na nim zwija przewód. Jest idealnym wyborem kiedy wąż ogrodowy nie jest bardzo dług. W przypadku posiadania obszernego ogrodu, potrzebny będzie wąż ogrodowy o znacznie większej długości - tutaj do przechowywania znacznie lepiej sprawdzi się wózek, który umożliwia wygodne przenoszenie szlauchu w każde miejsce ogrodu. Polecane szczególnie są modele z prowadnicą, które ułatwiają zwijanie węży.

 

WÓZKI OGRODOWE

 

Węże po użyciu należy zwinąć i schować w garażu lub warsztacie tak, by nie zagracały przestrzeni oraz nie zostały przypadkowo uszkodzone. Wózek na wąż ogrodowy jest wygodnym rozwiązaniem tej kwestii. Umożliwia wygodne zwijanie węża na rolkę wewnątrz wózka oraz jego płynne rozwijanie. Do ciężkich i długich szlauchów warto wybrać metalowy wózek powleczony cynkiem, który zapobiegnie korozji. Umieszczenie na plastikowym wózku długiego węża lub kilku węży znacznie obciąży mniej trwałą konstrukcję, co może doprowadzić do jej złamania. Dużym plusem wózków z tworzywa sztucznego jest z kolei ich mała waga, która odgrywa znaczącą rolę w przypadku, gdy musimy przespacerować się z wężem po wielu zakątkach ogrodu. Wózki te są jednak najmniej odporne na obciążenia i trzeba brać pod uwagę możliwość ich uszkodzenia w przypadku nawinięcia zbyt długiego i ciężkiego szlaucha. 

 

WIESZAKI NA WĘŻE OGRODOWE

 

Alternatywą dla wózków są wygodne wieszaki na narzędzia, które można zamocować na ścianie w garażu, warsztacie lub na zewnątrz budynku. Wieszak na wąż ogrodowy zapewnia wygodny dostęp do akcesorium i pozwala na zachowanie porządku. Jest dobrą opcją do przechowywania mniejszych ilości szlaucha, które łatwo można zwinąć wyłącznie za pomocą rąk.

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 360 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-27
Wszystko super ! Bardzo dobra jakość ! Polecam !
2024-05-26
Wszystko ok
pixel