Darmowa dostawa od 200,00 zł

WIDŁY

( liczba produktów: 25 )

Widły należą do grupy narzędzi trzonowanych i znajdują zastosowanie w ogrodzie, na działce, a w szczególności w gospodarstwie rolnym. Mogą być wykorzystane do różnego rodzaju prac porządkowych - podnoszenie, zbieranie i przewracanie siana lub różnych odpadów. Idealnie nadają się do przekopywania kompostu, dzięki czemu zostanie on dokładnie wymieszany i będzie się prawidłowo rozwijał.

 

Za pomocą wideł można także spulchnić glebę oraz załadować niektóre rodzaje upraw do taczek lub wozu dostawczego. Niektóre modele wideł mają tradycyjny trzonek drewniany, inne zaś trzonek z tworzywa sztucznego lub włókna szklanego, dzięki czemu widły są lżejsze i wygodniejsze. Widły różnią się przede wszystkim ilością i wielkością zębów. Do zwykłych prac ogrodowych najlepiej wybrać niewielkie modele z trzema lub czterema zębami. Do większych prac ogrodowych i prac polowych znacznie lepsze będą większe widły gospodarcze (tzw. widły amerykańskie), które posiadają długie i szeroko rozstawione zęby.

 

Dzięki swojej budowie widły łatwiej wbić w ziemię niż np. szpadel, a praca przy ich pomocy nie jest tak wyczerpująca. Ze względu swoje zęby, widły świetnie sprawdzą się zwłaszcza na terenach, które obficie porasta roślinność. Ich ogromną zaletą jest to, że są narzędziem wielofunkcyjnym: służą do kopania, rozdrabniania grud ziemi, przerabiania kompostu, rozgrzebywania siana, a także przerzucania skoszonej trawy czy opadłych liści. Sprawdzą się także przy napowietrzaniu i spulchnianiu gleby oraz do pielenia i rozrzucania obornika. Zależnie od przeznaczenia zęby wideł mogą być ostre i cienkie lub grube.

Zaufane Opinie IdoSell
4.76 / 5.00 401 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-19
wszystko ok
2024-06-15
Kwietnik uszkodzony, środkowa donica nie była z jednej strony nie przytwierdzona do stelaza
pixel