Darmowa dostawa od 200,00 zł

KRATKI WENTYLACYJNE OKRĄGŁE I ROZETY

( liczba produktów: 66 )

Odpowiednia cyrkulacja powietrza w budynku jest niezwykle istotna i stwarza konieczność zaprojektowania wentylacji na wczesnym etapie prac budowlanych. Najbardziej newralgicznymi pomieszczeniami w domu są kuchnia i łazienka, w których powstają ogromne ilości oparów i wilgoci. Jednym z najważniejszych komponentów systemu wentylacji są kratki wentylacyjne, będące zakończeniem przewodu, który wchłania nieświeże powietrze. Poza tą funkcją kratki dbają także o estetykę pomieszczenia, a dobrze zakamuflowane są praktycznie niezauważalne. Różnią się one stylistyką wykonania, materiałem i kształtem.

 

Do najpopularniejszych należą prostokątne kratki wentylacyjne. Ich wymiary są zróżnicowane ale i dopasowane do istniejących na rynku przewodów instalacyjnych, co przekłada się na prosty i szybki montaż. Standardowym wyborem jest kratka w białym kolorze i kształcie kwadratu. Jej ponadczasowy wygląd dobrze współgra z każdą aranżacją wnętrza.

 

Okrągłe kratki wentylacyjne są drugą opcją wyboru kratek - dopasowując się do przewodu zajmują mniej miejsca na ścianie niż w przypadku prostokątnych kształtów. Są dzięki temu o mniej widoczne i występują w wielu kolorach, umożliwiających dobranie elementu do barw ściany.

 

Pamiętajmy, że odpowiednią wentylację łazienki uzyskamy poprzez montaż kratek wentylacyjnych, który powinien odbyć się zgodnie z wytycznymi:

 

Kratkę należy zamontować jak najdalej od drzwi. 


Najlepiej by kratka znajdowała się pod sufitem, jak najdalej od podłogi.


Popularny wymiar kratek łazienkowych to 14x14 cm.

 

Należy pamiętać, by regularnie odkurzać kratki wentylacyjne, ponieważ osiadający kurz osłabia ich działanie. W żadnym wypadku nie wolno zakrywać kartek, gdyż prowadzi to do gromadzenia się wilgoci i powstawania pleśni i grzybów.

 

ROZETY

 

Rozeta jest elementem instalacji, który mocuje się do ściany lub sufitu w miejscu przejścia przewodów klimatyzacyjnych lub wentylacyjnych przez ścianę. Stanowi przez to estetyczne wykończenie rur, które przewodzą powietrze. Wykonane ze stali zabezpieczonej przed korozją umożliwia jej zastosowanie w miejscach narażonych na wilgoć.

Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 383 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-10
ok
2024-06-04
Jestem bardzo zadowolona z zakupu, doniczki śliczne, przesyłka zapakowana wzorowo
pixel