Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

KRATKI WENTYLACYJNE OKRĄGŁE I ROZETY

( liczba produktów: 65 )

Odpowiednia cyrkulacja powietrza w budynku jest niezwykle istotna i stwarza konieczność zaprojektowania wentylacji na wczesnym etapie prac budowlanych. Najbardziej newralgicznymi pomieszczeniami w domu są kuchnia i łazienka, w których powstają ogromne ilości oparów i wilgoci. Jednym z najważniejszych komponentów systemu wentylacji są kratki wentylacyjne, będące zakończeniem przewodu, który wchłania nieświeże powietrze. Poza tą funkcją kratki dbają także o estetykę pomieszczenia, a dobrze zakamuflowane są praktycznie niezauważalne. Różnią się one stylistyką wykonania, materiałem i kształtem.

Do najpopularniejszych należą prostokątne kratki wentylacyjne. Ich wymiary są zróżnicowane ale i dopasowane do istniejących na rynku przewodów instalacyjnych, co przekłada się na prosty i szybki montaż. Standardowym wyborem jest kratka w białym kolorze i kształcie kwadratu. Jej ponadczasowy wygląd dobrze współgra z każdą aranżacją wnętrza.

Okrągłe kratki wentylacyjne są drugą opcją wyboru kratek - dopasowując się do przewodu zajmują mniej miejsca na ścianie niż w przypadku prostokątnych kształtów. Są dzięki temu o mniej widoczne i występują w wielu kolorach, umożliwiających dobranie elementu do barw ściany.

Pamiętajmy, że odpowiednią wentylację łazienki uzyskamy poprzez montaż kratek wentylacyjnych, który powinien odbyć się zgodnie z wytycznymi:

  • Kratkę należy zamontować jak najdalej od drzwi. 
  • Najlepiej by kratka znajdowała się pod sufitem, jak najdalej od podłogi.
  • Popularny wymiar kratek łazienkowych to 14x14 cm.

Należy pamiętać, by regularnie odkurzać kratki wentylacyjne, ponieważ osiadający kurz osłabia ich działanie. W żadnym wypadku nie wolno zakrywać kartek, gdyż prowadzi to do gromadzenia się wilgoci i powstawania pleśni i grzybów.

ROZETY

Rozeta jest elementem instalacji, który mocuje się do ściany lub sufitu w miejscu przejścia przewodów klimatyzacyjnych lub wentylacyjnych przez ścianę. Stanowi przez to estetyczne wykończenie rur, które przewodzą powietrze. Wykonane ze stali zabezpieczonej przed korozją umożliwia jej zastosowanie w miejscach narażonych na wilgoć.

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 187 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-10
Wszystko przebiegło pomyślnie, jak najbardziej polecam
2023-11-08
Ok! Polecam.
pixel