Darmowa dostawa od 200,00 zł

DRZWICZKI KOMINOWE I REWIZYJNE

( liczba produktów: 87 )

DRZWICZKI REWIZYJNE

 

Do właściwego maskowania otworów rewizyjnych, które znajdują się na ścianie i suficie posłużą drzwiczki rewizyjne. Za nimi skutecznie uda się ukryć wszelkie otwory w ścianie, zawierające zawory, liczniki i inne urządzenia pomiarowe. Drzwiczki w prosty sposób da się zamontować razem z ościeżnicą i umożliwią one stały dostęp do zaworów. Niektóre z modeli dostępnych w sprzedaży są zamykane na klucz, dzięki czemu do wspomnianych zaworów czy liczników nie będą mieć dostępu osoby niepowołane, a także dzieci. Najpopularniejsze modele wykonane są z metalu i pokryte białą farbą, bądź wykonane z tworzywa sztucznego ABS produkty w kolorze białym. Estetyczne białe wykończenie sprawia, że skrzynki doskonale współgrają z otoczeniem. W przypadku pomieszczeń urządzonych w nowoczesnym stylu sprawdzą się także drzwiczki rewizyjne w barwie srebrnej satyny.

 

Maskownica rewizyjna powszechnie stosowana jest zarówno w domach czy mieszkaniach jak i przestrzeniach publicznych - biurach, blokach, galeriach handlowych, urzędach itp. Pełnią przede wszystkim funkcję estetyczną oraz blokują dostęp niepożądanych osób do wrażliwych elementów instalacji budynku. Poza tym chronią także skrytą za nimi instalacje. Rury transportujące wodę lub gaz to bardzo wrażliwe elementy konstrukcyjne, dlatego też wymagają zwiększonej ochrony przed przypadkowym uszkodzeniem. Czasem do poważnej awarii może dojść zupełnie niespodziewanie i na przykład podczas remontu można zahaczyć o odsłoniętą rurę przenosząc meble czy wnosząc sprzęt remontowy. Ryzyko wzrasta szczególnie gdy podczas odświeżania wnętrza wiertarek, młotów czy pił.

 

Wybierając drzwiczki rewizyjne należy zwrócić uwagę na ich:

 

wymiary - muszą pasować do otworów, w których znajduje się instalacja;


kolor - powinien współgrać z wykończeniem danego pomieszczenia, subtelne odcienie sprawią, że drzwiczki wtopią się w ścianę i nie będą przykuwać uwagi;


materiał wykonania - należy dostosować do powierzchni, na której drzwiczki będą montowane, w sprzedaży dostępne są modele z tworzywa ABS, PVC lub stali;


miejsce montażu - czy będzie to ściana, czy może płytki w łazience.

 

Jeżeli ściana, na której ma być zamontowana maskownica, jest pokryta glazurą, to wtedy najlepszym wyborem będzie maskownica do glazury

 

Drzwiczki rewizyjne plastikowe przeznaczone są do pomieszczeń mieszkalnych, gdzie stopień narażenia instalacji na uszkodzenia jest mniejszy. Stalowe i aluminiowe drzwiczki to z kolei dobry wybór dla galerii handlowych oraz klatek schodowych. Drzwiczki rewizyjne metalowe są uniwersalnym produktem, który jest odporny na działanie wody oraz urazy mechaniczne. Stąd najlepiej sprawdzą się w łazience - zarówno domowej, jak i publicznej.

 

DRZWICZKI KOMINOWE

 

Zimowe i jesienne wieczory spędzane przy kominku są idealną chwilą relaksu, podczas gdy za oknem panuje mrok i chłód. Kominek nie tylko wprowadza przyjemną atmosferę ale i ogrzewa wnętrze domu. Jednak by cieszyć się jego prawidłowym działaniem, w trakcie sezonu grzewczego należy dokonywać regularnych przeglądów instalacji oraz ją czyścić. Niezbędne są w tym przypadku drzwiczki do kominka, które dają dostęp do tak zwanej wyczystki. Dzięki nim można szybko i sprawnie wykonać niezbędne prace konserwacyjne i serwisowe.

 

Nowoczesne drzwiczki wyczystkowe są subtelne i estetycznie wykonane, przez co nie zakłócają stylistyki danego wnętrza. Dostępne są w różnych kolorach i wzorach, dzięki czemu bez problemu można dopasować je do aranżacji pomieszczenia, w którym znajduje się kominek. Komin przeważnie połączony jest z zabudową piecową, przy której przydadzą się żeliwne drzwiczki do komina. Prawo wymaga, by cała instalacja ogrzewania podlegała stałym inspekcjom. Przez to mniej widoczne elementy kominów spalinowych - umieszczonych w kotłowni czy piwnicy - także muszą oferować szybki dostęp do wnętrza konstrukcji. Przysłużą się temu drzwiczki do komina z wytrzymałych materiałów, które nie muszą być tak estetyczne niż te, stosowane przy kominku w salonie.

 

Drzwiczki kominowe wykonane są z trwałych, niepalnych materiałów - takich jak stopy metali czy beton. Ich odporność sprawia, że jednorazowy montaż jest zupełnie wystarczający i wymiana drzwiczek nie będzie szybko konieczna. Nie stanowią też żadnego zagrożenia pożarowego nawet, gdy przewód kominowy wymaga jak najszybszego czyszczenia. W kominie osadzają się odpady ze spalania, czyli głównie sadza, a także kreozot, będący efektem spalania wilgotnego drewna. Zastosowanie drzwiczek o dużej szczelności, które są dobrze dopasowane do otworu w kominie, zapobiegnie przedostawaniu się powstałych spalin do wnętrza domu. Szczelne zamknięcie uchroni zatem pomieszczenia przed pojawieniem się sadzy, która po pierwsze zwiększa ryzyko pożaru, a po drugie brudzi ściany i meble.

Zaufane Opinie IdoSell
4.76 / 5.00 472 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-16
Mimo uszkodzonego towaru w trakcie transportu. Szybka pomoc przy reklamacji i zmiana towaru na nieuszkodzony
2024-07-16
Towar zgodny z opisem, wysyłka szybko, sprawnie. Polecam
pixel