Darmowa dostawa od 200,00 zł

SYSTEMY WENTYLACYJNE

( liczba produktów: 100 )

Bez odpowiedniej wentylacji wymiana powietrza w całym budynku będzie nieprawidłowo przebiegać. Jest ona bardzo istotna i zapobiega osadzaniu się wilgoci na ścianach. Przekłada się to nie tylko na estetyczny wygląd wnętrza, ale i na zdrowie osób przebywających w budynku. Prawidłowo skonstruowany system wentylacyjny składa się z kilku ważnych elementów. Są to przede wszystkim kanały i kratki wentylacyjne, będące ich zakończeniem. Powinny się one znajdować w kuchni i łazience, czyli pomieszczeniach, w których występuje większa wilgotność powietrza.

 

Kratki wentylacyjne są bardzo istotnym elementem systemu wentylacji grawitacyjnej, a od ich drożności zależy efektywna praca całej instalacji. Wybór kratek jest duży, stąd łatwo dopasować ten element do wystroju wnętrza. Kratki są odporne na uszkodzenia mechaniczne, przeważnie produkuje się je z tworzywa sztucznego, lecz są także wersje metalowe. Występują przeważnie w białym kolorze ale można znaleźć modele stylizowane na dawne kratki w kolorze srebra już miedzi. Kratki posiadają wbudowaną siatkę, która chroni instalację przed owadami. Żaluzje kratek reguluje się manualnie lub elektrycznie.

 

Przewody wentylacyjne umożliwiają bieżącą wymianę powietrza w budynku oraz jego prawidłowy obieg. Wykonane z trwałego PCV są odporne na uszkodzenia, które mogą powstać w efekcie długotrwałej eksploatacji. Dostępne są w wersji okrągłej lub prostokątnej. Ciekawym rozwiązaniem są elastyczne przewody wentylacyjne, które można łatwo dopasować w trudno dostępnych miejscach, gdzie ciężki byłby standardowy montaż. Poza samymi przewodami istotne są też łączniki, kolanka czy inne kształtki do łączenia odcinków rur.

 

Kolejnym elementem systemu wentylacyjnego jest wentylator wyciągowy, którym można zastąpić kratkę wentylacyjną i zamontować go w jej miejsce. Wentylator zwiększa siłę ciągu kominowego, jest urządzeniem cichym i funkcjonalnym. Niektóre z nich posiadają wbudowany czujnik wilgoci, dwa biegi lub centralę wentylacyjną. Łatwo można dopasować je do rury wentylacyjnej pod względem rozmiaru oraz kształtu. Stanowią także estetyczne zakończenie systemu wentylacji w pomieszczeniu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.76 / 5.00 401 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-15
Wszystko poszło sprawnie i szybko a zamówiony towar jest solidnie wykonany
2024-06-11
Ok wszystko w terminie.
pixel