Darmowa dostawa od 200,00 zł

WENTYLATORY ELEKTRYCZNE

( liczba produktów: 4 )

WENTYLATOR  ŁAZIENKOWY - NIEDUŻY ARTYKUŁ, DUŻA ROLA

 

Wentylator łazienkowy jest niezbędnym elementem wyposażenia pomieszczeń sanitarnych w budynkach mieszkalnych i użytkowych. Odpowiednia wentylacja powinna zostać uwzględniona już na etapie projektowania nieruchomości. Sprawne działanie przewodów wentylacyjnych przekłada się na prawidłową prace całego budynku, jego wnętrza oraz na zdrowie osób, które będą w nim przebywać. W wyniku nieodpowiedniej wentylacji z czasem zacznie pojawiać się wilgoć - zwłaszcza w łazience i kuchni. Kolejno prowadzi to do powstawania pleśni i grzybów, które mają zły wpływ na ludzki organizm. Wilgoć negatywnie oddziałuje także na ściany i materiały, które zostały zostały użyte do wykończenia. Wnętrze powoli niszczeje i pogarszają się jego walory estetyczne. 

 

Najpopularniejszą metodą oczyszczania pomieszczenie jest wentylacja grawitacyjna, za pomocą której zużyte powietrze jest pochłaniane przez kratkę połączoną z kanałem. Alternatywą dla niej jest wentylacja mechaniczna, gdzie konieczny jest wentylator osiowy, kanałowy lub inny. Wentylator stopniowo oczyszcza pomieszczenie i robi miejsce na nowe, świeże powietrze. Wentylator znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie zaprojektowano instalację grawitacyjną lub mechaniczną. Wzmocni jej działanie i uczyni bardziej funkcjonalną. Jego dużą zaletą jest możliwość swobodnego sterowania bez względu na pogodę panującą na zewnątrz. Dodatkowo przy pracy wentylacji nie trzeba obawiać się utraty ciepła. Centrala oraz rekuperator kompaktowy pozwalają na odzyskanie ciepła podczas oddawania do atmosfery zużytego powietrza. Za pomocą panelu natomiast mamy możliwość dostosować intensywność nawiewu do swoich potrzeb.

 

RODZAJE WENTYLATORÓW

 

Wentylatory kanałowe ścienne, osiowe lub standardowe różnią się od siebie między innymi estetyką wykonania, wymiarami, a także dodatkowymi atrybutami. Wentylatory sufitowe i ścienne mogą posiadać udogodnienia, takie jak automatycznie otwierana żaluzja, która uruchamia się przy włączeniu. Przekłada się to na skuteczną cyrkulację powietrza w pomieszczeniach. Odznacza je także cicha praca, niskie zużycie energii oraz możliwość montażu w każdej pozycji.

 

Do łazienki albo kuchni doskonale sprawdzi się wentylator kanałowy, który ma możliwość dostosowania prędkości obrotów oraz jest wyposażony w wirnik i silnik. Niektóre z modeli mają dodatkowe wyłączniki sznurkowe, ułatwiające obsługę urządzenia. Sporym udogodnieniem może być także czujnik czasowy oraz czujnik wilgoci, który samoczynnie włączy wentylację, gdy wilgotność wzrośnie. Wybierając wentylator możemy zdecydować się na modele z tworzywa ABS, które charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia oraz brakiem wrażliwości na działanie wilgoci. Inną opcją są wentylatory z obudową wykonaną z blachy zabezpieczonej przed korozją. Jeżeli zamierzamy zamontować wentylator na suficie, to należy sprawdzić czy został on wyposażony w łożysko kulkowe - tylko taki model można przymocować w dowolnej pozycji. Poza tym charakteryzuje się też długą żywotnością i wysoką wydajnością - może pracować w sposób ciągły. Należy zwrócić też uwagę czy wentylator łazienkowy posiada siatkę chroniącą przed owadami. Wybierając wentylator należy dopasować jego moc do powierzchni łazienki. Wentylatory o dużej mocy działają szybciej, lecz wytwarzają większy hałas. W przypadku dużych łazienek warto zwrócić uwagę na wentylatory z przepływem powietrza minimum 200 m3/h.

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 450 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-12
Obsługa super !
2024-07-05
Bardzo dobry
pixel