Darmowa dostawa od 200,00 zł

ZLEWY, BATERIE I AKCESORIA

( liczba produktów: 7 )

JAKĄ BATERIĘ WYBRAĆ?

 

Jeżeli poszukujemy produktu, który ma zostać zamocowany na umywalce, to jedynym dobrym wyborem będzie kran do łazienki stojący. Jest świetną alternatywą do wariantów wymagających wiercenia otworów w ścianie. Drugą opcją są nadal bardzo popularne baterie łazienkowe natynkowe lub podtynkowe. Zarówno pierwszą jak i drugą wersję podłącza się do przyłącza umieszczonego bezpośrednio w ścianie. 

 

Bateria do łazienki powinna mieć odpowiedni wymiar. Weź pod uwagę wielkość wanny lub prysznica. Zbyt krótka wylewka sprawi, że woda nie trafi wprost do niecki, ale będzie rozbryzgiwać się na powierzchni blatu umywalki. Ogromnym dyskomfortem jest także niewielka odległość od wylewki do krawędzi zlewu. Popularnością cieszą się także wysokie baterie łazienkowe. Jest to świetny element dekoracyjny, ale warto wiedzieć, że musi być dobrany do głębokiej wanny lub umywalki. Płytka niecka i zbyt wysoki kran również sprawią, że woda będzie rozpryskiwała się na boki. 

 

Materiałem najczęściej stosowanym do produkcji korpusu i wylewki baterii jest mosiądz. Stop miedzi i cynku cechuje się wysoką wytrzymałością, co ma szczególne znaczenie w przypadku tego typu elementów. Tradycyjnie wybiera się baterie z chromowaną powłoką, która stanowi dodatkową warstwę zabezpieczającą przed zniszczeniem i korozją. Najbardziej użytkowaną i eksploatowaną częścią każdego kranu są głowice, występujące w wersji ceramicznej lub wykonane z tworzywa sztucznego. Głowice ceramiczne są droższe, ale z pewnością utrzymają estetyczny wygląd i niezawodne działanie przez długie lata. Stosunkową nową propozycją jest powłoka PVD, która zyskuje coraz większą popularność. Zastosowana przy produkcji technologia sprawia, że powłoka baterii jest niezniszczalna i wyjątkowo prezentuje się pod względem dekoracyjnym - jest to szczególnie ważne gdy wybierzemy kran łazienkowy w odcieniu złota lub czerni.

 

 

ZLEWY GOSPODARCZE - PRAKTYCZNA FUNKCJONALNOŚĆ

 

Posiadając garaż, warsztat, pralnię czy kotłownię nieraz nastaje potrzeba umycia dłoni po skończonych pracach. W tym wypadku z pomocą przychodzi zlew gospodarczy, dzięki któremu można uniknąć specjalnego chodzenia do łazienki czy kuchni. Sprawdza się on również podczas przeprowadzania różnego rodzaju porządków - w czasie wiosennych przygotowań zlew gospodarczy będzie idealnym miejscem do umycia donic na kwiaty.

 

ZLEW TECHNICZNY DLA MECHANIKA 

 

Do produkcji zlewozmywaków technicznych używa się wytrzymałych materiałów, odpornych na środki chemiczne oraz wysokie temperatury - np. polistyrenu. Zlew tego typu jest także znakomitym wyborem do warsztatu każdego mechanika, jest to wręcz obowiązkowe wyposażenie zarówno w przypadku profesjonalnego warsztatu samochodowego, czy też domowego, gdzie prowadzi się drobne prace na własną rękę.

 

ZLEW GOSPODARCZY DLA DZIAŁKOWCA

 

Własna działka to niekończące się zajęcia związane z roślinnością, ogrodem oraz porządkami. Prace w ziemi nieraz powodują zabrudzenie dłoni oraz używanych narzędzi. Rozwiązaniem w tym wypadku będzie zlew gospodarczy umieszczony w pomieszczeniu gospodarczym czy szopie ogrodowej. Wygodne wymiary produktu pozwolą nie tylko umyć ręce, ale i małe narzędzia ogrodnicze - motyczki, szpadle czy grabie. To znaczne ułatwienie, eliminujące konieczność chodzenia do domu i przerywania działań.

 

 

FUNKCJONALNE BATERIE ŁAZIENKOWE

 

Bateria do łazienki to część armatury, która cechuje się dużą funkcjonalnością i wytrzymałością. Zależnie od modelu, można ją zamocować nie tylko przy umywalce. Poza tym kran do łazienki jest niezbędnym elementem podczas montażu wanny lub prysznica. Wszystkie z tych produktów wykonuje się z materiałów odpornych na wilgoć, czynniki mechanicznymi, a także kontakt z kosmetycznymi i chemicznymi substancjami.

 

Baterie zapewniają stały dostęp do bieżącej wody i umożliwiają codzienne czynności higieniczne. Prócz tej funkcji, są także istotnym elementem estetycznym łazienki i dzięki dokonaniu odpowiedniego wyboru, mogą stanowić prawdziwą ozdobę wnętrza. Dobrze dobrana bateria gwarantuje bezawaryjną pracę przez długie lata. Model baterii powinien być właściwie dopasowany do rodzaju umywalki, prysznica i wanny.

 

BATERIE BEZDOTYKOWE

 

Do niedawna baterie bezdotykowe można było zastać tylko w łazienkach na lotniskach, galeriach handlowych czy biurowcach. Obecnie baterie tego typu coraz częściej są montowane także w domach. Ich główną zaletą jest oszczędność wody, ponieważ bateria na fotokomórkę zużywa średnio 6 litrów wody na minutę czyli aż dwukrotnie mniej niż kran jednouchwytowy. Do swojego działania potrzebują także prądu, lecz nie są to wysokie koszty, gdyż bateria 6 V spokojnie wystarczy na kilka lat, a jej wymiana w razie potrzeby to koszt ok. 40 zł. Baterie bezdotykowe są droższe niż tradycyjne, ale zainwestowane pieniądze szybko się zwracają poprzez znaczne zmniejszenie zużycia wody.

 

Wybierając baterię bezdotykową pod umywalką lub zlewem należy zamontować niewielką skrzynkę z baterią litową, która umożliwia działanie fotokomórki. Fotokomórka wyczuwa ruch i automatycznie uruchamia strumień wody. Temperatura wody jest ustawiona na stałe, ale na rynku można znaleźć także ulepszone wersje baterii z wbudowanym termostatem. Przed zakupem warto zastanowić się jakie funkcje baterii będą nam naprawdę potrzebne. Funkcje dodatkowe takie jak dezynfekcja termiczna mogą okazać się zupełnie zbędne, a koszt takiej baterii będzie wyższy niż w podstawowej wersji.

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 450 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-07
Spełnia moje oczekiwania
2024-07-05
Bardzo dobry
pixel