Darmowa dostawa od 200,00 zł

WYCIERACZKI

( liczba produktów: 62 )

Wycieraczka pod drzwi ma za zadanie zatrzymać zabrudzenia przynoszone na podeszwach butów oraz pełni funkcję dekoracyjną - jest jedną z pierwszych rzeczy, które widzą przychodzący do nas goście. Dobrym dodatkiem do wycieraczki są specjalne ociekacze, na których można ustawić buty podczas deszczowej czy śnieżnej pogody tak, by woda z nich zeszła w jedno miejsce, zamiast zbierać się na powierzchni podłogi.

 

Wycieraczka jest używana praktycznie codziennie - wychodzimy z domu jadąc do pracy, wynosząc śmieci czy wybierając się po zakupy lub na spacer. W związku z jej częstą eksploatacją, wycieraczka powinna być wykonana z trwałych i wytrzymałych materiałów tak, by jej wygląd i funkcjonalność nie pogorszyły się przez długi czas. Na wycieraczkę wejściową dobrze wybrać gumowy model, który jest szczególnie wytrzymały na wilgoć i ławy w czyszczeniu. Można wybrać model z otworami, który jest szczególnie często wybierany przy budynkach użyteczności publicznej. Należy mieć jednak na uwadze, że w tym przypadku zabrudzenia spływają na podłogę co wiąże się z dodatkowym sprzątaniem. Dobrą alternatywę stanowią też modele z nieregularnymi, gumowymi wypustkami ułożonymi we wzory - tego typu wycieraczka dodatkowo oczyszcza buty z zabrudzeń, które ukryły się na przykład między żłobieniami w podeszwie. 

 

Innym typem są wycieraczki z włóknem kokosowym - jest to najczęściej wykorzystywany naturalny materiał. Przeważnie łączy się je z gumą lub PVC by zapewnić antypoślizgową warstwę dolną i lepiej połączyć ze sobą włókna. W przypadku wycieraczek kokosowych zabrudzenia nie dostają się pod wycieraczkę, a żeby je wyczyścić wystarczy po prostu wytrzepać. Świetnie sprawdzą się także ułożone od strony wejścia z ogrodu - będą przyjemniejsze dla gołej stopy latem niż wycieraczki gumowe. Bardzo popularne są wycieraczki z tworzywa sztucznego, które przypomina tkaninę dywanową. Do produkcji stosuje się zazwyczaj polietylen albo polipropylen, czasami również nylon. Posiadają one także dodatkową warstwę gumy lub PVC na spodzie, która ma za zadanie stworzenie antypoślizgowej powierzchni.

 

Wybór wycieraczek dostępnych w sprzedaży jest naprawdę ogromny - nie tylko pod względem materiału wykonania, ale i wyglądu. Są to m.in. klasyczne, proste wycieraczki w stonowanych barwach, jak i modele kolorowe, o ciekawych kształtach, rysunkach, czy zabawnych napisach. Również dekoracyjne wycieraczki przykują uwagę odwiedzających nas osób. Jedną z wygodnych opcji jest możliwość zakupu wycieraczki z rolki, gdzie mamy określoną szerokość produktu, a jego długość możemy już dobrać wedle indywidualnych potrzeb. To idealne rozwiązanie, gdy chcemy zagospodarować przestrzeń przy nietypowych drzwiach (np. tarasowych lub dwuskrzydłowych wejściowych). W przypadku wycieraczek z metra nie mamy jednak tak szerokiego wyboru wzornictwa jak przy zwykłych modelach.

 

OCIEKACZE POD BUTY

 

Czy wchodząc do mieszkania podczas deszczowych lub śnieżnych dni, często wnosisz pod butami błoto i wodę, które lądują na podłodze w przedpokoju? Zmusza to do natychmiastowego sięgnięcia po mop, ponieważ tego typu zabrudzenia łatwo roznieść po całym domu. Zabrudzeń i ciągłego sprzątania może oszczędzić ociekacz na buty. Wystarczy umieścić go zaraz przy drzwiach wejściowych i od razu po przekroczeniu progu domu odłożyć na niego mokre obuwie. Ociekacz umożliwia oczyszczenie butów ze śniegu i błota oraz zachowanie porządku w przedpokoju. Gdy buty wyschną, zebraną na ociekaczu wodę wystarczy wylać. 

 

Podstawki pod buty dostępne są w uniwersalnych kolorach - czarnym i szarym, dzięki czemu nie wpłyną na aranżację otoczenia. Wyprodukowane z trwałego materiału, są odporne zarówno na działanie wilgoci, jak i uszkodzenia mechaniczne. Ociekacz można użytkować zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Dodatkowym atutem podkładek do obuwia są wypustki na ich powierzchni, które ułatwiają oczyszczenie butów z błota.

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 360 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-19
Wszystko ok polecam.
2024-05-13
Komunikacja @ jest OK. Równoległa informacja SMS byłaby dopełnieniem.!!! Nie wszyscy i nie wszędzie siedzą non stop w internecie! POLECAM taką formę potwierdzenia, realizacji i planowanej dostawy równolegle BEZWZGLEDNIE z możliwością kontaktu bezpośredniego telefonem dla ewentualnej korekty.!
pixel