Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

PILNIKI DO DREWNA

( liczba produktów: 1 )

Pilniki do drewna (inaczej nazywane tarnikami) są podstawowym wyposażeniem warsztatów stolarskich i służą do wstępnej obróbki drewna. Płaszczyzna tarnika do drewna jest pokryta drobnymi i ostrymi ząbkami, które w czasie pracy ścierają wierzchnią warstwę obrabianego elementu.

W sprzedaży występują tarniki o różnych profilach: płaskieokrągłepółokrągłe. Osobno wyszczególnia się tarniki rotacyjne, które mocuje się do szlifierek kątowych. Pilniki do drewna mają stosunkowo duże nacięcia i spore przerwy pomiędzy zębami, co pozwala na usuwanie z obrabianej powierzchni większej ilości zbędnego materiału oraz skutecznie wykonywać zgrubne piłowanie.

Tarniki do drewna zależnie od rodzaju mogą służyć do prostej lub precyzyjnej obróbki elementów wykonanych z miękkiego lub twardego drewna, a także do skóry, tworzyw sztucznych i miękkich metali. W sprzedaży występują pojedynczo, lub jako przydatne zestawy zawierające kilka różnych tarników, idealnych do zróżnicowanej obróbki.

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 194 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-27
Wszystko super, sprawnie i szybko
2023-11-13
Początkowo przesyłka dostarczona została niekompletna (lina 1m zamiast 8 m) , natomiast po krótkiej mojej interwencji mailowej zamówienie zostało natychmiast uzupełnione i dosłane brakujące elementy. Wszystkie dostarczone artykuły wykonane na poziomie i w dobrej cenie. Z przyjemnością znów coś kupię.
pixel