Darmowa dostawa od 200,00 zł

PILNIKI DO DREWNA

( liczba produktów: 1 )

Pilniki do drewna (inaczej nazywane tarnikami) są podstawowym wyposażeniem warsztatów stolarskich i służą do wstępnej obróbki drewna. Płaszczyzna tarnika do drewna jest pokryta drobnymi i ostrymi ząbkami, które w czasie pracy ścierają wierzchnią warstwę obrabianego elementu.

 

 

W sprzedaży występują tarniki o różnych profilach: płaskieokrągłepółokrągłe. Osobno wyszczególnia się tarniki rotacyjne, które mocuje się do szlifierek kątowych. Pilniki do drewna mają stosunkowo duże nacięcia i spore przerwy pomiędzy zębami, co pozwala na usuwanie z obrabianej powierzchni większej ilości zbędnego materiału oraz skutecznie wykonywać zgrubne piłowanie.

 

 

Tarniki do drewna zależnie od rodzaju mogą służyć do prostej lub precyzyjnej obróbki elementów wykonanych z miękkiego lub twardego drewna, a także do skóry, tworzyw sztucznych i miękkich metali. W sprzedaży występują pojedynczo, lub jako przydatne zestawy zawierające kilka różnych tarników, idealnych do zróżnicowanej obróbki.

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 360 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-28
Wszystko super, czas, towar i zapakowanie
2024-05-13
Komunikacja @ jest OK. Równoległa informacja SMS byłaby dopełnieniem.!!! Nie wszyscy i nie wszędzie siedzą non stop w internecie! POLECAM taką formę potwierdzenia, realizacji i planowanej dostawy równolegle BEZWZGLEDNIE z możliwością kontaktu bezpośredniego telefonem dla ewentualnej korekty.!
pixel