Akcesoria rowerowe

( liczba produktów: 10 )

KOSZE ROWEROWE

 

Kosze rowerowe stanowią wspaniały dodatek dla miłośników jazdy na rowerze, którzy chcą mieć wygodne i funkcjonalne rozwiązanie do przechowywania swoich rzeczy podczas jazdy. W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór koszy rowerowych w różnych rozmiarach i kolorach, tak by dopasować je do Twoich indywidualnych potrzeb. Wśrod asortymentu znajdują się także specjalne kosze do przewozu zwierząt - małych psów lub kotów.

 

Oferujemy kosze przednie oraz tylne  które można zamocować na różnych rodzajach rowerów - od miejskich, przez trekkingowe po rowery górskie. Wszystkie kosze w naszej ofercie wykonane są z wysokiej jakości materiałów, co gwarantuje ich trwałość i odporność na warunki atmosferyczne.

 

W naszym sklepie znajdziesz kosze z różnymi rodzajami zapięć - na zatrzaski, magnesy lub klamry, a także kosze z pokrywą, które zapewniają dodatkową ochronę Twoich rzeczy. W ofercie posiadamy także kosze z dodatkowymi przegródkami, które pozwalają na lepszą organizację przechowywanych przedmiotów.

 

Nie wahaj się więc i zapoznaj się z naszą bogatą ofertą koszy rowerowych, aby znaleźć idealny model dla siebie i cieszyć się jeszcze wygodniejszą i przyjemniejszą jazdą na Twoim rowerze.

 

ZABEZPIECZENIA ROWEROWE

 

Zapięcie do roweru jest koniecznością, bowiem niezabezpieczony jednoślad to idealna okazja dla złodzieja, dlatego warto zainwestować w solidne zabezpieczenie. Zabezpieczenia dostępne w sprzedaży różnią się konstrukcją i mechanizmem zamka. 

 

Wyróżniamy cztery rodzaje zapięć:

 

Łańcuch - klasyczne zabezpieczenie roweru, które opiera się na grubym, najczęściej stalowym łańcuchu. 


Stalowa linka - mocno skręcona stalowa linka (może być dodatkowo zbrojona) w powłoce z mocnego tworzywa to jedno z podstawowych zapięć do roweru. 


U-lock - zapięcie do roweru, które składa się ze stalowej szekli z blokadą na zamek. Jest to sztywna konstrukcja, więc wybrany rozmiar będzie ograniczać wybór miejsca, w którym będzie można przypiąć rower.


Zapięcia składane - bardziej elastyczna konstrukcja niż szekla, metalowe sztabki dają skuteczną ochronę przed kradzieżą.

 

POMPKI ROWEROWE

 

Pompka to niezbędny gadżet każdego rowerzysty, gdyż dobrze napompowane opony zapewniają wygodną jazdę. 

 

Pompka ręczna - to podręczne akcesorium, które można mieć zawsze przy sobie. Mała i lekka pompka zmieści się w plecaku, można ją również zamocować na specjalnym uchwycie na ramie.


Pompka stojąca - duża i wydajna pompka nie tylko do roweru. Nie nadaje się do zabrania w trasę rowerową, ale przyda się w garażu - może posłużyć także do napompowania opon samochodowych, materacy czy dmuchanych zabawek i baseników dla dzieci. Powinna być wyposażona w długi wężyk, stopkę i dźwignię blokującą końcówkę wentylu.


Pompka na kapsułki z gazem - to urządzenie, które pozwala błyskawicznie napompować koło, dlatego bardzo często jest obecne podczas zawodów rowerowych. Pompowanie polega na wtłoczeniu przez wentyl gazu pod ciśnieniem. Tego typu pompka do roweru jest bardzo lekka i nieduża.


Pompka teleskopowa - konstrukcja teleskopowa pozwala na zamknięcie dużej wydajności pompki rowerowej w obudowie kompaktowych rozmiarów. Po złożeniu zajmuje mało miejsca, a po rozłożeniu pompuje więcej powietrza niż klasyczna pompka ręczna.


Pompka do amortyzatorów - jest niezbędna w przypadku roweru z amortyzatorem powietrznym. Dzięki temu samodzielnie można regulować twardość zawieszenia - zarówno w przednim widelcu, jak i na ramie. 

 

UCHWYTY NA ROWER

 

Uchwyty rowerowe sprawiają, że rower zyskuje na funkcjonalności, a dłuższe trasy są jeszcze przyjemniejsze. Wygodny uchwyt na bidon lub telefon jest wręcz podstawą dla każdego, kto porusza się na rowerze. Sympatykom turystyki rowerowej przyda się także specjalny uchwyt na bagaż, a pasjonatom kolarstwa ekstremalnego uchwyt na kamerę by nagrywać swoje osiągnięcia. Niektóre modele rowerów wymagają także doposażenia w oświetlenie. Poza powyższymi możemy zakupić również uchwyty do fotelików dziecięcych, przyczepek lub do asekuracji dziecka, które uczy się jeździć na rowerze bez bocznych kółek.

 

DZWONKI ROWEROWE

 

Dzwonek rowerowy jest jednym z akcesoriów, za którego brak rowerzyście grozi mandat. Warto się w niego zaopatrzyć nie tylko w trosce o własny portfel, ale i o większe bezpieczeństwo na drodze. Najważniejszą funkcją dzwonka jest bowiem informowanie pozostałych uczestników ruchu o naszej obecności na drodze.

 

OŚWIETLENIE ROWEROWE

 

Lampy rowerowe to absolutnie podstawowe i niezbędne wyposażenie każdego roweru, które gwarantuje wysoki komfort jazdy, a przede wszystkim bezpieczeństwo. Lampy rowerowe oświetlają najbliższą okolicę w czasie jazdy, a także czynią widocznym samego rowerzystę. Warto zdecydować się na montaż lamp na stałe - jest to wygodniejsze rozwiązanie, gdyż lampa może się przydać nie tylko nocą, ale i podczas mglistego dnia lub pochmurnego wieczoru. Podstawowe lampy rowerowe mocuje się z przodu i z tyłu roweru. Przeglądając ofertę świateł do roweru warto sprawdzić kilka istotnych czynników, jakimi są: moc światła, kolor światła, sposób zasilania, tryby świecenia i jakość wykonania. 

 

OPONY I DĘTKI

 

Dętka - ważna część koła roweru - jest wykonana z gumy i napełniana powietrzem podczas pompowania koła. Dętki rowerowe dobieramy do rozmiaru opony i według typu wentyla, by mieć pewność, że dętka szczelnie wypełni oponę. Wybierając opony rowerowe należy kierować się przede wszystkim modelem roweru, jaki posiadamy. Cienkie i gładkie opony najlepiej sprawdzą się w przypadku roweru miejskiego lub szosowego. Z kolei grubsza opona z wyraźnym bieżnikiem będzie odpowiednia do roweru MTB.

 

Model roweru, na którym jeździmy, dyktuje wybór opon - cienkie i gładkie opony będą najlepsze do roweru miejskiego czy szosowego. Natomiast grubsza opona z wyraźnym bieżnikiem zdecydowanie pasuje do roweru MTB (górskiego). Typ nawierzchni, po którym będziemy się poruszać jest bardzo ważny.

 

Podstawowe typy opon rowerowych:

 

Opony szosowe - gładkie, aby opory toczenia były jak najniższe. Dzięki temu można się na nich szybko rozpędzić i rozwijać większe prędkości, ale nie sprawdzą się natomiast na śliskiej nawierzchni. Najczęściej montuje się je w rowerach szosowych i miejskich.


Opony terenowe - wyraźnie zarysowany bieżnik i większa szerokość gumy dają lepszą przyczepność, a odpowiednio ułożone klocki bieżnika mają również za zadanie wydajne odprowadzanie błota i wody. Opony MTB pozwalają poruszać się zarówno po utwardzonych ścieżkach, jak i wyboistych szlakach w lesie lub górach. Są to opony do wszystkich rowerów górskich i przełajowych.


Opony semi-slick - rodzaj uniwersalnej opony, która sprawdza się zarówno na asfalcie, jak i w terenie. Charakterystyczny jest ich niemal gładki środek w miejscu, gdzie bezpośrednio stykają się z asfaltem oraz kostki bieżnika na bokach. Dzięki temu uzyskuje się większą przyczepność i lepszą stabilność boczną. Opony semi-slick można instalować w rowerach crossowych, trekkingowych i gravelach.


Opony z kolcami - specjalne opony zimowe do roweru. W klockach bieżnika są montowane specjalne kolce, które umożliwiają jazdę po oblodzonej nawierzchni i ubitym śniegu, ale z kolei jazda po suchym asfalcie szybko skończy się uszkodzeniem opony. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 757 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-11-20
Polecam
2024-11-19
Idealnie zapakowane
pixel