Darmowa dostawa od 200,00 zł

WAŁKI I ZAPASY

( liczba produktów: 64 )

Malowanie każdego wnętrza przebiegnie szybko i sprawnie, jeśli tylko zaopatrzymy się w odpowiednie wałki do malowania. Wśród nich można znaleźć produkty odpowiednie do nanoszenia różnego rodzaju preparatów.

 

PĘDZEL CZY WAŁEK - ISTOTNY WYBÓR

 

Przygotowując się do rozpoczęcia malowania zastanawiamy się, jaki przyrząd wybrać do tego celu. Pędzle znakomicie sprawdzają się w precyzyjnym pokrywaniu powierzchni, lecz nie są dobrym wyborem w przypadku większego metrażu do pomalowania. Najlepszym rozwiązaniem przy dużych powierzchniach (ściany, sufit) będzie wałek malarski, który dzięki obrotowej rolce pozwala na szybkie ich pomalowanie przy stosunkowo niewielkim wysiłku. Wałek do malowania ścian posiada dłuższą rolkę, a jego uchwyt może mieć różne rozmiary. Z kolei wałek do malowania sufitu powinien mieć długi uchwyt, dzięki czemu nie będzie trzeba korzystać z drabiny - szczególnie polecane są wałki z kijkiem teleskopowym. Dobierając odpowiednio wałek spokojnie można pomalować ścianę każdym rodzajem farby. Wałek do kleju pomoże natomiast rozprowadzić klej np. przed kładzeniem tapety. Ciekawym rodzajem wałka jest wałek do struktury, za pomocą którego można stworzyć ciekawy i oryginalny efekt na ścianach czy sufitach.  W sprzedaży dostępne są także specjalne wałki do elewacji.

 

WAŁKI DO MALOWANIA FARBĄ I LAKIEREM

 

Wybór wałka malarskiego zależy również od tego, jakiego środka do malowania zamierzamy użyć. Wałki futrzane znakomicie sprawdzą się podczas nakładania farby emulsyjnej, akrylowej i lateksowej. Dedykowany farbom akrylowym wałek powinien posiadać włosie średnie i cienkie - tylko wtedy warstwa farby na powierzchni będzie miała odpowiednią grubość. Z kolei wałek do farb lateksowych może być wykonany z syntetycznego włosia lub naturalnego runa. Można zastosować także wałek sznurkowy, który da najlepszy efekt krycia. Do emalii, lakieru lub żywicy najlepiej wybrać wałek welurowy, a do farb klejowych wałek z poszyciem z poliakrylu. Wałek do emalii może być także wykonany z mikrofibry, bądź gąbki. W sprzedaży znajdują się także wałki z cząsteczkami teflonu dedykowane do farb rozpuszczalnikowych i lakierów wodorozcieńczalnych.

 

DOBÓR WAŁKA DO RODZAJU MALOWANEJ POWIERZCHNI

 

By malowanie ścian i sufitów przyniosło oczekiwany efekt ważny jest właściwy dobór narzędzia malarskiego, które będzie odpowiednie do rodzaju podłoża. Wałki o krótkim włosiu lepiej rozprowadzają farbę po równej i gładkiej powierzchni (wałki welurowe, z teflonem, z poszyciem poliestrowym). Do chropowatego podłoża lepiej wybrać wałki z dłuższym runem, które skutecznie wypełnią emulsją wszystkie zakamarki. Przy szybkim nakładaniu emulsji sprawdzi się wałek o dużej szerokości i średnicy, do bardziej precyzyjnych prac warto zdecydować się na wałek o węższym wkładzie, który umożliwi dokładne pomalowanie narożników i trudniej dostępnych miejsc. 

 

Wybierając wałek malarski należy zwrócić także uwagę na to, by zapobiegał kapaniu farby, nie powodował powstawania smug i umożliwiał równomierne aplikowanie preparatu. Dobrze, gdy wałek jest dostosowany do wymiany wkładów i ma poręczny uchwyt, który zapewni większy komfort pracy. Dzięki możliwości wymiany wkładów będziemy mieć możliwość dostosowania narzędzia do obecnych potrzeb poprzez wymianę jedynie części roboczej. 

 

Uwadze polecamy gotowe zestawy wałków malarskich, które przeważnie składają się z uchwytu i kilku rodzajów rolek. Zakupienie takiego zestawu umożliwia malowanie różnych powierzchni i przy użyciu różnych środków. Koniecznie trzeba pamiętać o wymianie rolki, tylko dobra i niezużyta rolka zagwarantuje nam doskonały efekt krycia. Czasem wystarczy umyć wałek, by potem użyć go ponownie. Często jednak środek kryjący sprawia, że wałek staje się jednorazowym przyrządem i po pierwszym użyciu traci swoje właściwości. Gdy zauważymy pierwsze oznaki złego krycia - smugi, prześwity, pozostałości włosia na ścianie - należy wymienić wałek i rolkę.

Zaufane Opinie IdoSell
4.76 / 5.00 401 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-17
Zamówienie na czas, produkt dobrej jakości. Serdecznie polecam.
2024-06-15
Wszystko poszło sprawnie i szybko a zamówiony towar jest solidnie wykonany
pixel