Darmowa dostawa od 200,00 zł

KARMNIKI I BUDKI LĘGOWE

( liczba produktów: 28 )

NAJLEPSZY SPOSÓB NA DOKARMIANIE PTAKÓW - KARMNIK

 

Karmniki umożliwiają dokarmianie ptaków w okresie jesienno-zimowym i coraz częściej pojawiają się na terenach przydomowych. Są to specjalnie skonstruowane domki czy budki, powstały z myślą o naszych skrzydlatych przyjaciołach. Łączą w sobie zarówno funkcjonalność jak i estetyczny design, dzięki czemu stanowią ozdobę ogrodu, balkonu czy tarasu.

 

W ofercie sprzedaży posiadamy różnego rodzaju karmniki, a także domki i budki lęgowe dla ptaków, wykonane z drewna, tworzywa sztucznego, bądź metalu, większe i mniejsze oraz w rozmaitych wersjach kolorystycznych. Dzięki temu bez problemu dopasujesz karmnik tak, by współgrał z aranżacją Twojego ogrodu. Ptasie budki różnią się także sposobem montażu - można wybrać wersję na stojącej nodze, wiszące lub montowane na balkonowej barierce, drzewie czy słupku. Dodatkowo, większość naszych karmników oferujemy już w zestawie z karmą dla ptaków.

 

FUNKCJONALNA I ESTETYCZNA DEKORACJA

 

Karmnik to propozycja szczególnie polecana miłośnikom zwierząt. Z jego pomocą można wspomóc ptaki w ciężkim dla nich, zimowym okresie. Jest także świetnym narzędziem edukacyjnym, pozwalającym na uczenie dzieci szacunku do środowiska oraz zwierząt już od najmłodszych lat. W przypadku dzieci warto też wybrać karmnik przeznaczony do samodzielnego montażu - maluchy będą zachwycone możliwością pomocy w budowie domku dla ptaków. Ptaki, które będą go później odwiedzać, to swoista atrakcja dla każdego dziecka, które będzie mogło obserwować zwyczaje ptaszków oraz obcować z naturą.

 

Ptasie odwiedziny mogą sprawić radość także dorosłym czy seniorom. Kto nie ucieszyłby się z radosnego ćwierkania za oknem, które będzie podziękowaniem za smakowitą karmę? Zwłaszcza osoby wykazujące troskę o nasze środowisko naturalne, będą zadowolone z zakupu drewnianego lub metalowego karmnika dla ptaków. Obserwowanie ptaków to ciekawe hobby nie tylko dla najmłodszych, a nawet malutki karmnik pozwala na rozwijanie zainteresowań ornitologicznych.

 

Karmnik dla ptaków posiada także estetyczne walory, stanowiąc wyjątkową ozdobę każdego ogrodu czy tarasu. Ładnie się prezentuje i dopełnia charakter terenów zielonych. Drewniane karmniki szczególnie dobrze zaprezentują się na balkonach i tarasach urządzonych w rustykalnym stylu.

 

Karmniki dla wróbli i innych ptaków to nie tylko dekoracyjne elementy ogrodu, lecz także przydatne domki. Gdy na dworze robi się zimno, a naturalne pożywienie ptaków zostaje pokryte grubą warstwą śniegu, ptaki mogą schronić się w budce i posilić się dostarczonym przez ludzi pokarmem. Budki lęgowe z kolei są przeznaczone dla ptaków w okresie, gdy wysiadują jaja. Konstrukcje tego typu są szczególnie istotne w przypadku gatunków zagrożonych i przyczyniają się do ich ochrony. W ofercie sprzedaży znajdują się budki lęgowe w różnych kolorach i o różnych kształtach - od prostszych do bardziej reprezentatywnych. Każda z nich z pewnością będzie stanowić ozdobę przydomowych terenów zielonych oraz umili czas spędzany na zewnątrz, dzięki odwiedzającym ją ptakom.

 

WYBÓR ODPOWIEDNIEGO KARMNIKA

 

Zastanawiasz się jak odpowiednio wybrać karmnik lub budkę, by ptasi znajomi chętnie do niego przylatywały? W tym celu trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim potrzeby ptaków, które różnią się zależnie od gatunku. Warto więc wcześniej zaobserwować, jakie ptaki zamieszkują okolicę. Jeśli są to małe okazy, takie jak wspomniane wyżej wróble czy sikorki, wystarczy zakupić karmnik niedużych rozmiarów. W przypadku sójek czy kawek należy już postawić na większy model. Duży karmnik ma też ten plus, że pomieści na raz kilka ptaków i żaden z nich nie będzie miał problemu z dostępem do pokarmu.

 

Bardzo istotną kwestią jest daszek - każdy karmnik musi być zadaszony, by uchronić ziarno przed zawilgoceniem. Spleśniałe ziarenka mogą zaszkodzić zdrowiu ptaków oraz skutecznie zniechęcić je przed kolejnymi wizytami.

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 360 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-19
Wszystko OK
2024-05-17
Zamówienie zrealizowane szybko, wysyłka odpowiednio zabezpieczona.
pixel