Darmowa dostawa od 200,00 zł

SIERPY I KOSY

( liczba produktów: 8 )

SIERPY

 

Sierp to poręczne i niewielkie narzędzie, za którego pomocą można ściąć niedużą ilość trawy, zboża czy kwiatów. Dzięki zaostrzonemu od wewnętrznej strony ostrzu możliwe jest zebranie łodyg ścinanych roślin i za jednym ścięciem zebrać sporą wiązkę. Jest idealnym narzędziem do ścinania trawy i chwastów w trudno dostępnych miejscach, np. przy ścianie lub płocie. Sierp jest idealnym narzędziem do zbierania niewielkich ilości świeżej trawy, która ma być przeznaczona na pokarm dla królików lub innych małych zwierząt.

 

Sierp jest poprzednikiem kosy, która wyparła go z roli głównego narzędzia używanego podczas żniw. Kosa jest o wiele szybsza podczas ścinania większych areałów (powierzchni uprawnych), ale to sierp spełni swoją rolę w przypadku miejsc, w które ciężko dotrzeć, lub gdy potrzebujemy ściąć niewielką ilość trawy.

 

KOSY

 

Koszenie trawy i zbóż w obecnych czasach odbywa się przeważnie przy użyciu kosiarek lub większych maszyn. Nie oznacza to jednak, że kosy ręczne zupełnie wyszły z użytku. Nadal zdarzają się sytuacje, w których ręczna kosa okaże się przydatniejsza niż niejedna kosiarka. Kosy te nadal mają grono zwolenników, który wybierają je do koszenia pochyłych i nierównych terenów takich jak skarpy, nasypy czy rowy. W przypadku kosy ręcznej nie musimy się obawiać o uszkodzenia noża kosiarki na nierównym terenie lub jego zaklinowanie. Łatwiej operować nią także na terenie z dużym spadkiem. Jej dodatkową zaletą jest także bezgłośne działanie - pozwala to na koszenie terenów chronionych, na których nie należy płoszyć zamieszkujących je zwierząt. Kolejnym plusem jest brak szkodliwych spalin, które emitują kosiarki spalinowe. 

 

Dobra kosa ręczna szybko poradzi sobie z trawą bez względu na jej wysokość. To spory atut w porównaniu do kosiarek na kółkach, które może pokonać trawa i chwasty wyższe niż kilkanaście centymetrów. Ostrze kosy wykonuje się z mocnej stali, odpornej na trudne warunki atmosferyczne i urazy mechaniczne, przez co przyrząd ten może posłużyć przez długie lata. Przystępując do zakupu kosy warto zwrócić uwagę na kształt kosiska (jest to drewniany trzonek kosy), które powinno być wyprofilowane tak, by umożliwić wygodny chwyt kosy i szerokie pole ruchu. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 360 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-26
Wszystko ok
2024-05-19
Wszystko ok polecam.
pixel