Darmowa dostawa od 200,00 zł

ŁOPATY ŚNIEŻNE

( liczba produktów: 27 )

ŁOPATY NA ZIMĘ

 

Padający śnieg podczas zimy niejednokrotnie może utrudnić nam wyjazd z domu, czy dojście do ulicy. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi łopata do odśnieżania, dzięki której usuniemy śnieg z podjazdu czy drogi do furtki. Wybierając łopatę do odśnieżania warto zainwestować w aluminiowy wyrób, ponieważ będzie on o wiele wytrzymały i trwalszy niż plastikowa łopata, która może pęknąć pod ciężarem śniegu. Aluminium tak jak plastik jest lekkie, dlatego nie musimy się obawiać jej dodatkowego ciężaru. Z uwagi na wagę warto wybrać też łopatę z aluminiowym stylem, który będzie lżejszy od drewnianego.

 

Poza materiałem i wagą łopaty, należy zwrócić uwagę także na jej inne parametry. Musimy się także zastanowić, na jakich powierzchniach będziemy odśnieżać za jej pomocą oraz czy będziemy wykonywać odśnieżanie sami, czy przy pomocy drugiej osoby. Szerokość robocza łopaty powinna być na tyle duża, by zgarnąć dość dużą ilość śniegu, jednak nie za dużą - w innym wypadku możemy mieć problem z podniesieniem łopaty.

 

 

Standardowo łopaty do odśnieżania mają szerokość ok. 35-40 cm, ale w sprzedaży dostępne są także ręczne pługi śnieżne o szerokości nawet 80 cm. Tego typu narzędzia można obsługiwać w dwie osoby i świetnie sprawdzają się przy odśnieżaniu dużych powierzchni, takich jak np. parking. Poza szerokością warto zwrócić też uwagę na wykończenie szufli. Najczęściej łopaty do odśnieżania mają aluminiową krawędź, która ułatwia odśnieżanie na płaskim terenie i zabezpieczają szufle przed uszkodzeniami. Sprawdzi się też jako zbijak do lodu. Metalowe krawędzie mogą jednak hałasować, dlatego do odśnieżania betonowych nawierzchni można wybrać łopatę z gumową krawędzią.

Zaufane Opinie IdoSell
4.72 / 5.00 294 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-27
szybko, sprawnie, zgodne z opisem
2024-03-24
Średni zakup
pixel