Darmowa dostawa od 200,00 zł

ŚWIDRY RĘCZNE

( liczba produktów: 5 )

ZASTĄP ŁOPATĘ ŚWIDREM RĘCZNYM

 

Praca w ogrodzie zawiera szereg działań, które należy wykonać. Pomijając okres zimowy, w ogrodzie jest co robić przez cały rok! Do jednych z najważniejszych działań należy sadzenie roślin, które nie obędzie się bez użycia odpowiednich narzędzi. Świder ręczny, nazywany także dołownikiem, to bardzo wszechstronne i funkcjonalne narzędzie. Świetnie sprawdzi się podczas kopania dołów pod sadzenie w glebie kamienistej lub z licznymi korzeniami, a także do wykonywania otworów na słupki ogrodzeniowe podczas prac budowlanych.

 

Przy zastosowaniu dołownika w krótkim czasie wykonamy odpowiedni dół, w którym następnie możemy zasadzić wybrane nasiona lub cebulki roślin - kwiatów, warzyw czy owoców. Poza tym świder ręczny znajdzie zastosowanie także przy napowietrzaniu i aeracji gleby. Dzięki temu przyrządowi zapewnisz ziemi odpowiednią cyrkulację, co bezpośrednio przełoży się na dorodniejsze plony.

 

Ergonomiczne uchwyty świdrów są odpowiednio wyprofilowane tak, by zapewnić maksymalny komfort pracy. Dzięki solidnemu wykonaniu nie trzeba się też obawiać, że wiertło się przesunie lub wypadnie z rąk. Dołowniki i świdry ręczne dzięki specjalnie opracowanej konstrukcji są poręczne i bezpieczne w użytkowaniu. Dodatkowymi plusami jest fakt, że nie potrzebują zasilania - wymagana jest wyłącznie siła własnych rąk. Nie zajmują też dużo miejsca podczas przechowywania i łatwo je transportować. Są to narzędzia, które posłużą przez wiele sezonów ogrodniczych i z powodzeniem mogą zastąpić łopaty czy szpadle.

 

Podczas wyboru świdra poza zwróceniem uwagi na wygodny uchwyt oraz materiał wykonania, bardzo ważnym aspektem jest średnica narzędzia oraz ilość skrętów na nim. Długi ślimak wpływa na równe prowadzenie przyrządu, jednak stawia też większy opór podczas wkręcania w glebę. Liczba skrętów powinna być uzależniona od głębokości dołu, który ma zostać wykonany - im głębszy ma być dół, tym więcej skrętów powinno mieć narzędzie, by praca była skuteczna. Waga urządzenia także odgrywa niemałą rolę - optymalnie dobrany ciężar umożliwi komfortową pracę i łatwe przenoszenie z miejsca na miejsce. Pamiętajmy też, że lżejszy świder nie zanurzy się tak szybko w ziemi, jak cięższy model.

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 450 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-11
Dostawa na czas, jakość produktu solidna
2024-07-07
Spełnia moje oczekiwania
pixel