Darmowa dostawa od 200,00 zł

PALNIKI GAZOWE

( liczba produktów: 4 )

KARTUSZ - NIEZBĘDNY ELEMENT PLECAKA Z WYPOSAŻENIEM NA BIWAK

 

Kartusz to turystyczny jednorazowy pojemnik na gaz. Jeżeli korzystasz z kuchenki gazowej podczas wyjazdów na biwak lub wakacje lubisz spędzać z dala od cywilizacji i w bliskości z naturą, to kartusz będzie Twoim niezbędnym towarzyszem podróży. Kartusze należy dobrać odpowiednio do typu posiadanej kuchenki turystycznej. Jeśli jednak dopiero rozważasz zakup tego urządzenia, to warto rozważyć różne rodzaje kartuszy i wybrać najwygodniejszy w użytkowaniu oraz taki, który najefektywniej wpłynie na działanie kuchenki.

 

Najpopularniejszymi i najczęściej stosowanymi są kartusze gwintowane spełniające normę EN 417 - cenną informacją jest fakt, że wszystkie dostępne na rynku kartusze gwintowane pasują do każdego typu kuchenki turystycznej z gwintem, niezależnie od producenta. Kartusze te posiadają specjalny zawór, który umożliwia jego wielokrotne odłączanie i przenoszenie osobno. Dostępne pojemności to ok. 100 g, 250 g i 450 g.

 

Innym rodzajem są kartusze przebijane, których sposób podłączania palnika i kuchenki może być nieco kłopotliwy, stąd rzadko stosuje się je w turystyce. Pojemnik wyposażony jest w specjalny zawór blokujący wpływ gazu po odłączeniu sprzętu. Kartusze wciskane z kolei występują w pojemnościach 240 g i 450 g.

 

PALNIKI GAZOWE

 

Palniki gazowe są urządzeniami przydatnymi w każdym garażu i na budowie. Ich zadaniem jest wytwarzanie wysokich temperatur poprzez spalanie paliwa - gazu propan-butan lub butanu. Zależnie od końcówki dołączonej do palnika, może on wytworzyć temperaturę od 350 do 1300° Celsjusza. Świetnie sprawdzają się przy spawaniu metali ciężkich, cięciu metali oraz podczas lutowania. Odpowiednio wysoka temperatura osiągana jest poprzez spalanie mieszaniny acetylenu i tlenu, które wydobywają się z dyszy palnika. Palniki dekarskie mają różną temperaturę pracy, dzięki czemu można ją dopasować do spawanych materiałów, którymi pokryty jest dach. Palniki do lutowania są lekkie i poręczne, dzięki czemu ułatwiają prace warsztatowe, majsterkowanie czy naprawy pojazdów. Mikropalniki są niezwykle przydatne podczas napraw małych elementów. W ofercie sprzedaży znajdują się także zestawy opalarek z wymiennymi końcówkami do lutowania, spawania i opalania, co czyni z nich bardzo uniwersalne urządzenia. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.72 / 5.00 294 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-01
Szybkie zamówienie, polecam
2024-03-26
Osadziłbym głebiej trzonek drewniany w obejmie szpadla. Jest na to miejsce Zaraz, w trakcie eksploatacji to sie wylamie. Wieslaw Andrzej
pixel