Darmowa dostawa od 200,00 zł

MOCOWANIE BAGAŻU

( liczba produktów: 3 )

ODPOWIEDNIE ZABEZPIECZENIE PRZEWOŻONEGO ŁADUNKU

 

Podczas przewożenia ładunku niezwykle ważne jest jego zamocowanie i zabezpieczenie, by w razie kolizji lub wypadku nie zagrażał życiu kierowcy, pasażerów oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego. Wśród ofert sprzedaży dostępne są różne sprzęty i akcesoria do mocowania ładunku i bagażu, zależnie od jego rodzaju oraz nadwozia samochodu. Przy przewożeniu cięższego ładunku należy zwrócić uwagę na to, czy jego ciężar nie przekracza dopuszczalnej masy całkowitej pojazdy lub dopuszczalnej ładowności pojazdu. Poza tym sposób umieszczenia ładunku nie może przekroczyć maksymalnych nacisków osi pojazdu na drogę, naruszać jego stabilności ani nie może utrudniać prowadzenia pojazdu. Niezwykle istotne jest oddzielenie przestrzeni ładunkowej od kabiny kierowcy - służą do tego siatki lub inne przegrody.

 

 

Do innych systemów mocujących, stosowanych nie tylko w samochodach przeznaczonych do transportu ładunków, ale i w samochodach osobowych, zaliczamy pasy i łańcuchy. Pasy jednoczęściowe opasają towar, pasy dwuczęściowe posiadają napinacz z krótkim pasem. Pasy powinny być mocne, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Warto poddawać je regularnej kontroli, by sprawdzić czy nie uległy przetarciom lub innym uszkodzeniom. Pamiętajmy też, że zawsze lepiej zastosować więcej elementów mocujących, by mieć większą pewność, że odpowiednio zabezpieczyliśmy nasz bagaż. 

 

Samochody dostawcze mogą zostać wyposażone w specjalne pakiety, składające się z relingów dachowych, bagażnika z rolkami, które ułatwiają załadunek oraz zestaw pasów mocujących. Nierzadko przedział bagażowy wyposażony jest w drewnianą podłogę i szyny do mocowania ładunku. Maty antypoślizgowe doskonale zabezpieczają ładunek przed przemieszczaniem w trakcie jazdy, pokonywania zakrętów i hamowania. Auto dostawcze warto zaopatrzyć w prowadnice do mocowania ładunku - są to stalowe lub aluminiowe listwy przykręcane do ścian bocznych. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.76 / 5.00 401 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-17
Wszystko OK zgodnie z zamówieniem, Polecam
2024-06-15
Kwietnik uszkodzony, środkowa donica nie była z jednej strony nie przytwierdzona do stelaza
pixel