Darmowa dostawa od 200,00 zł

SZCZYPCE

( liczba produktów: 9 )

Szczypce są jednym z najpopularniejszych i najpowszechniejszych narzędzi ręcznych. Służą głównie do przytrzymywania elementów, lecz zależnie od rodzaju umożliwiają też cięcie, zgniatanie i zaginanie lub kształtowanie materiału. Są podstawowym wyposażeniem każdego warsztatu, pracowni i domowej skrzynki narzędziowej. 

 

Wyróżniamy kilka rodzajów szczypiec:


Szczypce płaskie - służą do przytrzymywania, ściskania i kształtowania elementów.


Szczypce okrągłe - kształtują druty, pręty, przewody i blaszki.


Szczypce wydłużone boczne - zwane bocianami lub szczypcami elektrotechnicznymi, mają szczęki będące połączeniem szczypiec okrągłych i zwężających się ku końcowi szczęk płaskich.


Szczypce wydłużone wygięte - pozwalają na pracę w trudno dostępnych miejscach, gdzie utrudnione jest korzystanie ze szczypiec tradycyjnych.


Szczypce czołowe - konstrukcją szczęk przypominają obcęgi, jednak posiadają mniejszą "główkę". 


Szczypce do pierścieni Segera - (zewnętrzne proste, zewnętrzne wygięte, wewnętrzne proste, wewnętrzne wygięte) ułatwiają odginanie pierścieni blokujących.


Szczypce zaciskowe Morse'a - pozwalają na ciągły zacisk na elemencie dzięki mechanizmowi blokującemu, co ma duże znaczenie zwłaszcza w hydraulice i mechanice samochodowej.


Szczypce do zbrojeń tynkarskich - mają szczęki na małej głowicy i długie ramiona, umożliwiają proste zakręcanie drutów zbrojeniowych i odcinanie wystających końcówek.


Szczypce wielofunkcyjne - zawierają nawet kilkanaście ostrzy, pilników, wkrętaków lub szczypiec. Idealne dla osób preferujących jak najbardziej funkcjonalne narzędzia.


Otwornice i dziurkacze - szczypce służące wykonywaniu otworów w miękkich materiałach.

 

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 360 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-27
Wszystko super ! Bardzo dobra jakość ! Polecam !
2024-05-19
ok,zgodnie z zmówieniem
pixel