Darmowa dostawa od 200,00 zł

KLUCZE

( liczba produktów: 19 )

KLUCZE - PODSTAWOWE NARZĘDZIA W WARSZTACIE

 

Klucze to narzędzia, bez których każdy warsztat byłby bezużyteczny. Bez nich bowiem nie da się przeprowadzić jakiejkolwiek naprawy. W sprzedaży występuje ogromny przekrój rodzajów kluczy, które są konstruowanie w taki sposób, by umożliwić dojście do nawet bardzo schowanych śrub.

 

Najbardziej klasyczne są klucze płaskie, służące do odkręcania śrub o sześciokątnych łbach. Występują w wielu różnych rozmiarach, ale zdecydowanie najczęściej potrzebne do użycia są klucze do śrub w rozmiarach 8, 10 i 13. Tego typu klucze są dwustronne i na ich końcach znajdują się zbliżone do siebie rozmiary, czyli np. 8 i 9. Jedną z ich odmiany są klucze płasko-oczkowe, mające z jednej strony klucz płaski, a z drugiej oczkowy - oba klucze w tym samym rozmiarze. Dzięki 12-kątnej końcówce można odkręcić praktycznie każdą śrubę bez ryzyka jej uszkodzenia.

 

Klucze nasadowe (nazywane też oczkowo-nasadowymi) mają wymienne końcówki do odkręcania śrub, które osadzane są na specjalnym pokrętle. Uchwyt takich kluczy może być prosty lub wygięty, a rękojeść z grzechotką która przesuwa się niezależnie od wymiennej końcówki, co pozwala na szybkie zdemontowanie śrub. Na rynku znajdziemy dostępne są też klucze dynamometryczne, które pozwalają na odkręcenie mocno osadzonych śrub nawet tym, którzy nie mają zbyt wiele siły.

 

Bardzo popularnymi kluczami są imbusy. Te, które kształtem przypominają literę L występują w przypadku gdy tylko jedna końcówka służy odkręcaniu i przykręcaniu śrub. Są też imbusy w kształcie litery Z, gdzie obie końcówki służą odkręcaniu i mają różne rozmiary. Końcówka imbusa ma sześciokątny kształt i wsuwana jest w śrubę o takim samym rozmiarze.

 

Do motoryzacji są przeznaczone szczególnie klucze hakowe. Ich górna część szczęki jest ruchoma i zakończona hakiem. Ząbkowana szczęka daje możliwość odkręcenia śrub o zaokrąglonych końcówkach, których nie dałoby się złapać zwykłym kluczem płaskim.

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 450 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-07
Spełnia moje oczekiwania
2024-07-05
All very good as described
pixel