Darmowa dostawa od 200,00 zł

KĄTOWNIKI, LINIAŁY I SUWMIARKI

( liczba produktów: 3 )

KĄTOWNIKI

 

Kątownik to podstawowe narzędzie pracy dla stolarza czy cieśli. Ten prosty przedmiot pozwala określić, czy wybrany kawałek drewna lub innego materiału ma odpowiednie kąty oraz czy płaszczyzny konstrukcji są do siebie prostopadłe. Stosując kątomierz można precyzyjnie wyznaczyć kąt prosty, co jest szczególnie ważne podczas budowy tarasu, schodów czy wstawiania ościeżnicy. Będzie także przydatny podczas wielu prostszych zadań, jak np wykonanie ramki na zdjęcia, szafki na klucze, skrzyni czy karmnika dla ptaków.

 

Kątownik stalowy jest uniwersalnym produktem i powinien znajdować się w warsztacie każdej złotej rączki oraz skrzynce narzędziowej w każdym domu. Kątowniki stalowe mają wyrytą trwałą podziałkę, z której można odczytać pomiar. Podziałka nie zetrze się mimo upływu czasu, więc przedmiot wykonany ze stali to pomoc na naprawdę długie lata. Materiał wykonania dodatkowo sprawia, że nie trzeba martwić się uszkodzeniami mechanicznymi ani olejami, farbami lub rozpuszczalnikami.


Kątownik budowlany to produkt przeznaczony nie tylko dla zawodowców. Przy jego pomocy łatwo można poradzić sobie z drobnymi pracami konstrukcyjnymi, montażowymi czy remontowymi. Wykonanie drobnych konstrukcji użytkowych takich jak huśtawka dla dziecka nie powinno sprawić trudności. Kątownik umożliwi przeprowadzenie pomiarów i ustawienie elementów prostopadle do siebie.


Kątownik nastawny złożony jest z wytrzymałej poziomi oraz rysika z kwadratową głowicą. Stosowany podczas remontu lub prac budowlanych, pokazuje kąt pod jakim łączą się dwa sprawdzane elementy. Kolejno pomiar ten można potem przenieść przykładowo na drugą parę elementów, gdzie zależy nam by kąt między nimi był taki sam. Kątownik nastawny przyda się podczas docinania listew przypodłogowych lub ozdobnej sztukaterii.


Kątownik składany jest doceniany zwłaszcza przez osoby pracujące z drewnem. Umożliwia on bezproblemowe i dokładne docięcie w drewnie każdego wymaganego kąta. Jest to wyjątkowo pomocne przy budowę schodów, mebli ogrodowych lub elementów dekoracyjnych domu i ogrodu. Kątownik ten składa się z dwóch ramion, które mierzą kąt. Ramiona można zablokować i przenieść konkretny pomiar w inne miejsce.

 

LINIAŁY

 

Liniały to przyrządy, które służą pomiarom prostoliniowości, płaskości nawierzchni albo kątów. Oczekuje się od nich niezawodności, dokładności i prostoty w obsłudze. W sprzedaży dostępne są mało skomplikowane liniały, idealne do mniej wymagających prac budowlanych i remontowych, oraz te bardziej złożone, jak i profesjonalne narzędzia pomiarowe. Zakres pomiaru liniałów dostępnych w sprzedaży to od 100 do 2000 mm, co umożliwia zakup narzędzia do mierzenia dowolnych obiektów oraz powierzchni i kątów z równą precyzją. 

 

Lineał giętki lakierowany samoprzylepny jest bardzo trwały, a w dodatku giętki co sprawia, że trudno go złamać, a dodatkowa warstwa lakieru stanowi kolejne zabezpieczenie. Samoprzylepność ułatwia też dokonywanie pomiarów bez angażowania rąk. Lineał stalowy z kolei jest niezwykle precyzyjny, nierdzewny i giętki. Jego nierdzewność zapewnia wydłużony okres eksploatacji przyrządu, co jest bardzo ważne w przypadku prac budowlanych. Giętkość z kolei sprawia, że trudniej go uszkodzić.

 

SUWMIARKI

 

Suwmiarka jest jednym z podstawowych przyrządów pomiarowych, niezbędnych w każdym przydomowym warsztacie. Pozwala ona na niezwykle precyzyjne i dokładne wykonanie pomiarów. Zakresy pomiarowe suwmiarek mogą być różne, jednak najczęściej dostępne suwmiarki mają skalę od 0 do 150 mm. Służą do wykonywania pomiarów zewnętrznych i wewnętrznych rozstawów. Pomiar dokonuje się poprzez ujęcie w szczęki narzędzia mierzonego elementu i przesunięcie suwaka tak, by krawędzie detalu stykały się ze szczękami. Na końcu wystarczy odczytać wynik pomiaru na podziałce lub wyświetlaczu.

 

Suwmiarka standardowo zbudowana jest z prowadnicy, przesuwnego suwaka i szczęk, którymi obejmujemy mierzony przedmiot. Ewentualnie może posiadać także cyfrowy odczyt. Suwmiarki analogowe charakteryzują się podziałką kreskową na prowadnicy, a na suwaku mają umieszczony noniusz - jest to pomocnicza podziałka zwiększająca dokładność odczytania na głównej podziałce kreskowej. Suwmiarki cyfrowe zaopatrzone są we wskaźnik ułatwiający odczyt danych z dużą dokładnością - do części setnych centymetra. Większość z nich wyposażona jest w niewielki ekran, który pozwala na wygodny odczyt pomiaru.

Zaufane Opinie IdoSell
4.76 / 5.00 401 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-17
Dobry kontakt, atrakcyjne ceny, w miarę szybka dostawa.
2024-06-16
Szybko, bezproblemowo.
pixel