Darmowa dostawa od 200,00 zł

OTWORNICE

( liczba produktów: 62 )

OTWORNICE - NIEZBĘDNE DO OBRÓBKI CERAMIKI

 

Wycinaczka (czyli inaczej otwornica) do płytek to jeden z przyrządów, które zapewni łatwą i szybką obróbkę glazury. Otwornica jest akcesorium do wiertarki, szlifierki lub innego narzędzia, posiadającego ostrza ułożone w kształt koła. Za jej pomocą można precyzyjnie i bez większego wysiłku wykonać różnego rodzaju otwory w płytkach. Otwory są niezbędne w przypadku montowania instalacji i urządzeń sanitarnych oraz oświetlenia, a także w przypadku haczyków czy kołków. Narzędzia te ścierają glazurę, pozostawiając resztę nawierzchni w nienaruszonym stanie. Nie trzeba więc obawiać się zniszczenia ceramiki.

 

Wybierając wycinaczkę należy zwrócić uwagę na kształt zębów tak, by można było zagłębić się w glazurę gładko i bez postrzępionych brzegów. To one decydują o tym, czy otwornica spełni odpowiednio swoją rolę. Otwornice diamentowe umożliwiają wywiercenie otworów bez naruszenia struktury płytek i są niezastąpione tam, gdzie zwykłe otwornice nie dają rady. Dobierając otwornicę należy zwrócić także uwagę do jakiego materiału ma być użyta oraz jaka jest wymagana głębokość cięcia.

 

 

Otwory mogą być wykonywane na dwa sposoby - na sucho lub na mokro. Jeżeli chcemy wykonywać otwory na sucho, to musimy zaopatrzyć się w otwornicę z roślinnym środkiem wewnątrz chwytu, który zapobiegnie jej przegrzaniu w czasie pracy. Do wykonywania otworów na mokro niezbędna będzie woda, która na bieżąco będzie schładzać diament w otwornicy. To skuteczne rozwiązanie ale prowadzi do powstawania bałaganu poprzez rozbryzgiwanie wody na boki i jej mieszanie się z pyłem. Praca na sucho zaoszczędzi więc czas na sprzątanie ale wymaga specjalnego typu produktu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.72 / 5.00 294 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-24
Towar zgodny z oczekiwaniem, rzetelność . Polecam.
2024-03-24
Średni zakup
pixel