Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

KRZYŻYKI I KLINY

( liczba produktów: 71 )

Do prawidłowego przeprowadzenia prac glazurniczych i odpowiedniego ułożenia płytek ceramicznych niezbędne są właściwe akcesoria. Największą trudność sprawia zazwyczaj ułożenie pierwszego rzędu płytek i utrzymanie pomiędzy nimi odległości, które ostatecznie stworzą fugę. Podczas tych prac sprawdzą się krzyżyki dystansowe do płytek i kliny do glazury. Wykorzystywane zarówno przez fachowców jak i amatorów, ułatwią wykończenie zarówno ścian, jak i podłogi. Krzyżyki samopoziomujące poza utrzymywaniem właściwych odległości między płytkami, zapobiegają także zsuwaniu się płytek w czasie układania. Kliny poziomujące do płytek umożliwiają natomiast uzyskanie odpowiedniego poziomu powierzchni glazurniczej.

Podczas wyboru krzyżyków do płytek istotne są przede wszystkim ich wymiary i układ. Krzyżyki różnią się szerokością ramion, dzięki czemu szczeliny pomiędzy płytkami będą inne. Przy większych płytkach zaleca się większe szczeliny, z kolei przy mozaikach mogą być nieco mniejsze. Jeżeli fugi w płytkach nie mają się krzyżować, a poszczególne elementy będą się mijać, koniecznie należy wybrać krzyżyki w kształcie litery T. Jeśli chodzi o kliny samopoziomujące, to wybór ich rozmiaru zależy od szczeliny, jaka ma powstać między podłożem, a pierwszą warstwą płytek.  

Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 251 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-13
Bardzo szybka i sprawna obsługa. Wprawdzie podczas realizacji zamówienia wkradł się błąd co do ilości zamówionych elementów, jednak został on błyskawicznie naprawiony. Brawo dla uprzejmych Pań, z którymi wyjaśniałam to drobne nieporozumienie! Bardzo polecam sklep!
2024-02-10
Extra
pixel