Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

KOŁA DO WÓZKÓW

( liczba produktów: 1 )

Oferta kół do wózków jest bardzo szeroka. By wykonywana praca była wydajna i lekka należy wybrać odpowiednie koła. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, po jakim podłożu będzie poruszał się wózek i zależnie od jego rodzaju dobrać kółka.

KOŁA TWARDE

Koła twarde (poliuretanowe i poliamidowe) najlepiej sprawdzą się do twardych i równych posadzek betonowych. Dostępne są koła wykonane w całości z tworzyw typu poliamid lub poliuretan. Kupić można też koła z łączonych materiałów, gdzie piasta wykonana jest z poliamidu, a bieżnia z poliuretanu. Poliuretan jest tworzywem o większej trwałości, stąd jego zastosowanie w bieżni koła. Droższe od powyższych są koła wykonane ze stopu aluminium, żeliwa lub stali z opaską poliuretanową. Metalowa piasta znacząco podnosi trwałość i zwiększa nośność kół, jest też bardziej odporna na uszkodzenia i przeciążenia.

KOŁA MIĘKKIE

Koła miękkie to koła z gumową oponką osadzoną na piaście, stosowane przy podłożach innych niż posadzka betonowa, np. na kostce betonowej, kostce brukowej, płytkach ceramicznych, nierównym betonie czy utwardzonym podłożu gruntowym. Gumowa opona amortyzuje nierówności i chroni podłoże przed zniszczeniem. Najprostsze koła posiadają opony nie przytwierdzone do piasty, lecz założone na wcisk. Przeważnie są to koła gumowo-stalowe, gdzie piasta wykonana jest z dwóch skręconych talerzyków. Pomiędzy nimi montowana jest gumowa oponka. Tego typu koła świetnie sprawdzają się w wózkach magazynowych i gospodarczych, których używa się okazjonalnie do transportu.

Bardziej zaawansowane technologicznie są koła z których oponka została zamontowana na piaście w procesie wulkanizacji gumy. Oponka ta jest trwale połączona z piastą i nie ma możliwości jej zsunięcia w wyniku działania bocznych sił (np. przy skręcaniu z dużym obciążeniem). Do ich produkcji stosuje się dwa typy gumy: czarna - solidna i odporna na ścieranie oraz szara - termoplastyczna, miękka i tzw. niebrudząca.

Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 251 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-17
Jestem zadowolona zamówienie przebieglo szybko i sprawnie.Polecam
2024-01-30
OK
pixel