Darmowa dostawa od 200,00 zł

IMADŁA

( liczba produktów: 5 )

IMADŁO NIEZBĘDNE W WARSZTACIE

 

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego warsztatu, piwnicy czy garażu majsterkowicza jest imadło. Wykorzystywane jest przy różnych czynnościach począwszy od przycinania przedmiotów, przez inne prace warsztatowe, aż po remonty. Imadło ma unieruchomić przedmiot, by mógł zostać poddany precyzyjnej obróbce. Bez niego nawet najlepszy fachowiec miałby spore trudności podczas wykonywania zleconych prac. 

 

Wśród imadeł wyróżniamy:

 

Imadło warsztatowe - inaczej nazywane ślusarskim jest najpopularniejszym modelem. Możemy używać go zarówno do lżejszych, jak i cięższych prac. Ze względu na sporą siłę nacisku szczęk określa się je mianem narzędzi typu ciężkiego. Składają się ze szczęki, kowadła oraz obrotowej głowicy, dzięki której przymocujemy imadło do stołu warsztatowego.


Imadło maszynowe - bardziej rozbudowany model imadła. Posiada szczęki szybkozaciskowe i ma możliwość przesuwania narzędzia po blacie. Dostępne są także ich wersje wyposażone w obrotnicę, przeguby i podziałkę kątową. Tego typu model sprawdza się świetnie we współpracy z wiertarkami stołowymi, frezarkami lub maszynowymi stojakami do elektronarzędzi.


Imadło precyzyjne - ma niewielkie rozmiary i wagę, a do stołu mocuje się je przy pomocy śrub dociskowych. Wykorzystywane jest w czynnościach wymagających dużej  precyzji, np. w zakładach jubilerskich.


Imadło ręczne - jest niewielkie i nie można przymocować go do stołu, a korzystanie z niego wymaga sprawności fizycznej.

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 450 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-07
otrzymany towar zgodny z opisem, szybka realizacja
2024-07-05
Bardzo dobry
pixel