Darmowa dostawa od 200,00 zł

TARCZE I PIŁY DO DREWNA

( liczba produktów: 39 )

TARCZE DO DREWNA

Tarcze do drewna są niezbędnym wyposażeniem w przypadku pracy z materiałami drewnianymi i drewnopodobnymi. Tarcze o większych średnicach sprawdzają się przy obróbce materiałów, które wymagają dużej głębokości cięcia. Mniejsze tarcze sprawdzają się natomiast do pracy, w której wymagane jest bardziej precyzyjne wykończenie. Dla amatorów majsterkowania tarcza do drewna na szlifierce kątowej będzie idealnym narzędziem do własnoręcznego tworzenia mebli ogrodowych lub półek. Można ją wykorzystać także do obrobienia płyt wiórowych, które można wykorzystać do ścianek działowych lub izolacji podłogi i ścian. 

 

Wybierając tarczę do cięcia drewna należy zwrócić uwagę na liczbę zębów. Ich ilość decyduje o tym, jak dany model tarczy sprawdzi się podczas obróbki materiałów o różnym stopniu twardości - czy cięcie będzie zgrubne, czy precyzyjne. Do obróbki miękkich gatunków drewna, takich jak olcha, świerk czy modrzew, wystarczy tarcza z około dwudziestoma zębami. Natomiast do twardych gatunków, takich jak dąb, orzech, brzoza lub heban, należy wybrać tarczę z przynajmniej trzydziestoma zębami.

 

 

Kolejno, duże znaczenie ma kąt natarcia zębów - im większy, tym lepiej poradzi sobie z twardymi gatunkami drzew, natomiast tarcze z mniejszym kątem pozwolą na bardzo precyzyjne wykonanie prac. Tarcza do drewna do szlifierki kątowej może służyć także do szlifowania materiału. Odpowiedni jest do tego listkowy model tarczy, w którym zastosowano płótno szlifierskie z korundem. To idealne narzędzie do renowacji mebli. Model lamelkowy natomiast, świetnie poradzi sobie z usunięciem farby ze starych drzwi lub ościeżnic okiennych.

Zaufane Opinie IdoSell
4.76 / 5.00 401 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-17
Wszystko OK zgodnie z zamówieniem, Polecam
2024-06-15
Kwietnik uszkodzony, środkowa donica nie była z jednej strony nie przytwierdzona do stelaza
pixel