Darmowa dostawa od 200,00 zł

SZCZOTKI RĘCZNE

( liczba produktów: 5 )

Szczotki druciane to specjalistyczne narzędzia pomocne podczas prac remontowo-budowlanych. Wyposażone są w rękojeść z drewna lub tworzywa sztucznego, a do produkcji włosia stosuje się twarde materiały (stalowy drut, stal nierdzewną, mosiądz lub nylon), które są w stanie zedrzeć wierzchnią warstwę z różnych powierzchni. Włosie ułożone jest w dwa lub cztery rzędy kępek. Im grubszy jest zastosowany drut w szczotce, tym grubszą warstwę zedrze z powierzchni. Dlatego do lekkich obróbek i szlifowania lepiej użyć szczotki gęstej, lecz z cienkim włosiem.

 

Najbardziej uniwersalnym rodzajem szczotki jest model, którego włosie wykonane jest z karbowanego drutu pokrytego warstwą mosiądzu - pozwala ona na uporządkowanie miejsca pracy i pozbycie się zbędnych warstw kleju lub zaprawy.

 

Bardziej specjalistycznym modelem jest np. szczotka do rdzy - umożliwia usunięcie rdzy z metalowych powierzchni. Mosiężna szczotka cechuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Należy pamiętać, by do czyszczenia elementów ze stali nierdzewnej wybrać szczotkę z ocynkowanym włosiem. Szczotkę mosiężną można wykorzystać też do oczyszczania powierzchni z farb, zapraw murarskich i klejów.

Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 383 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-02
towar dobrej jakości, spełnił oczekiwania
2024-06-02
Firma bardzo rzetelna , kontakt z obsługą super. Mimo małego problemu ( niekompletne zamówienie) . Problem rozwiązany bardzo szybko. Z czystym sercem polecam
pixel