Darmowa dostawa od 200,00 zł

KRĄŻKI, DYSKI, ŚCIERNICE I TARCZE LISTKOWE

( liczba produktów: 54 )

KRĄŻKI ŚCIERNE

 

Krążki ścierne są produktami przeznaczonymi do obróbki drewna, metalu i tworzywa sztucznego. Umożliwiają one wydajną obróbkę zgrubną (usuwanie warstw wierzchnich w celu przygotowania materiału do dalszej obróbki) i wykończeniową. Za pomocą krążków ściernym można obrabiać zarówno surowe powierzchnie, jak i farby, szpachle i lakiery, a także usuwać stare powłoki lakiernicze. Używa się je wraz ze szlifierkami oscylacyjnymi, kątowymi, wiertarkami i cykliniarkami.

 

DYSKI ŚCIERNE

 

Dysk fibrowy jest idealnym materiałem ściernym, który pomoże zetrzeć spawy i zgrzewy. Dysk składa się z ziaren ceramicznych, co daje mu bardzo długą żywotność. Nie nagrzewa obrabianej powierzchni, przez co praca z jego użyciem jest o wiele łatwiejsza i bardziej efektywna. Bardzo przydatną cechą jest także wysoka szybkość cięcia i szlifowania. Polecane szczególnie do obróbki szpachlowanych powierzchni i starych lakierów, czyszczenia i usuwania rdzy, wyrównania i ujednolicenia powierzchni oraz przygotowania do malowania.

 

ŚCIERNICE

 

Ściernice to przyrządy ścierne, które składają się z ziaren ściernych i spoiwa - czyli nośnika materiału ściernego. Od wielkości ziaren ściernych zależy uzyskanie określonej chropowatości powierzchni. Do rodzajów spoiw zaliczamy: spoiwo ceramiczne, gumowe, mineralne i bakelitowe. Ze względu na kształt wyróżnia się ściernice: trzpieniowe, tarczowe, garnkowe, specjalne oraz odcinki szlifierskie do korpusów. W celu przedłużenia żywotności ściernicy należy pamiętać dostosować jej twardość do obrabianego materiału. Należy pamiętać, że dobieramy odwrotnie - czyli do obróbki twardego materiału trzeba używać ściernic miękkich, a przy obróbce miękkich materiałów, stosujemy ściernice twarde. Podczas szlifowania twardego materiału, ziarna ścierne szybko się tępią, a miękka ściernica umożliwi ich szybkie usunięcie i odsłonięcie nowych, ostrych. Z kolei podczas szlifowania miękkiego materiału, ziarna tępią się o wiele wolniej i przez to będą dłużej pracować w twardej ściernicy.

 

TARCZE LISTKOWE

 

Tarcza listkowa jest nakładką na szlifierkę kątową, służącą do obróbki twardych i miękkich metali, a także drewna, czy tworzyw sztucznych. Sprawdza się podczas szlifowania - zrywania i wygładzania szwów spawalniczych, usuwania starych powłok z powierzchni, wygładzania ostrych krawędzi oraz usuwania rdzy. Tarcze listkowe składają się z talerza wykonanego z włókna szklanego i płótna szlifierskiego z dodatkiem korundu. Dzięki warstwowej konstrukcji jest trwalsza i bardziej wydajna niż zwykły krążek do szlifowania wykonany z płótna ściernego. Dużym plusem tarcz listkowych jest możliwość obróbki w trudno dostępnych miejscach oraz pracy w orientacji bocznej i czołowej.

Zaufane Opinie IdoSell
4.76 / 5.00 401 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-19
Szybko i profesjonalnie, serdecznie polecam
2024-06-17
Zamówienie na czas, produkt dobrej jakości. Serdecznie polecam.
pixel