Darmowa dostawa od 200,00 zł

NOŻYCE I NOŻYCZKI

( liczba produktów: 5 )

NOŻYCZKI

 

Nożyczki są jednym z najczęściej wykorzystywanych akcesoriów zarówno w domu, pracy jak i w warsztacie. Ich uniwersalne zastosowanie sprawia, że sprawdzają się w praktycznie każdym miejscu. W kuchni służą do otwierania opakowań oraz obróbki żywności, w ogrodzie sprawdzą się podczas przycinania roślin, tak samo znajdą zastosowanie podczas prac elektrycznych, w zakładach krawieckich, tapicerskich i wielu innych miejscach. Kupując nożyczki do wyboru mamy ostrza gładkie i ząbkowane. Uchwyty z kolei mogą być ułożone prosto lub wygięte w jedną stronę tak, by były wygodne dla osób prawo- lub leworęcznych.

 

NOŻYCE

 

Do cięcia w warunkach warsztatowych najczęściej stosuje się noże i szczypce. Akcesoria te mogą być przeznaczone do cięcia cienkiej blachy, izolacji przewodów lub samych kabli. Profesjonalne nożyce są często wyposażone w zaawansowane funkcje, które mają chronić ich użytkownika przed zranieniem podczas pracy. Do tego typu zabezpieczeń należy np. automatyczna blokada kciuka dla zamykających się ostrzy, która zapobiega przytrzaśnięciu palca. Nożyce multifunkcyjne są w stanie przeciąć niemal każdy materiał i dlatego są one niezbędnym wyposażeniem każdego warsztatu.

 

 

Mogą być stosowane również w przemyśle lekkim i do prac przy manufakturze. Ich główną zaletą jest wytrzymałość - stal, z której wykonuje się ostrza jest odporna na drobne zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Nożyce przemysłowe są z kolei niezbędnym narzędziem w zakładzie krawieckim. Wąskie ostrza ułatwiają przecinanie tkanin, skóry, a także filcu. Ich konstrukcja przystosowana jest do długotrwałej pracy, a uchwyt wyprofilowany w taki sposób, by wygodnie układał się w dłoni.

Zaufane Opinie IdoSell
4.76 / 5.00 401 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-17
Zamówienie na czas, produkt dobrej jakości. Serdecznie polecam.
2024-06-15
Wszystko poszło sprawnie i szybko a zamówiony towar jest solidnie wykonany
pixel