Darmowa dostawa od 200,00 zł

NOŻYCE DO BLACHY

( liczba produktów: 5 )

Nożyce do blachy umożliwiają szybkie i wygodne przecinanie różnych przedmiotów, co jest niezbędne podczas prac remontowych, budowlanych i drobnego majsterkowania. Uniwersalne nożyce pozwalają na nacinanie materiału wzdłuż linii prostej, zaś kształtowe służą do wycinania różnych kształtów. Są poręcznym narzędziem o niewielkich rozmiarach, dzięki czemu zmieści się do skrzynki narzędziowej lub kieszeni spodni. W swoim działaniu wykorzystują zasadę dźwigni dwuramiennej - składają się z dwóch ramion połączonych osią obrotu. Przy ich pomocy można ciąć materiał o zróżnicowanej, ale niezbyt dużej grubości - blachę prostą lub blachodachówkę. Ich bardzo ważnym elementem jest rękojeść, która powinna być wykonana z solidnego i wygodnego materiału tak, by nie męczyć zbytnio ręki. 

 

Nożyce do blachy dzielimy na kilka grup:

 

Uniwersalne nożyce do blachy najlepiej sprawdzają się przy prostych cięciach blachy, ewentualnie robieniu drobnych łuków. Do wycinania bardziej skomplikowanych kształtów sprawdzą się nożyce kształtowe, które wykonują bardzo precyzyjne zaokrąglenia w przycinanej blasze.


Cięcia w blasze można wykonywać z różnych pozycji, dlatego producenci przygotowali nożyce prawo- lub lewostronne. Różnią się one umieszczeniem półki stabilizującej na określonej stronie.


Wyróżniamy też nożyce jedno- i dwudźwigniowe. Te pierwsze budową przypominają zwykłe nożyczki, nożyce dwudźwigniowe natomiast w miejscu łączenia mają zamontowany przegub, co umożliwia przecinanie dużo grubszych blach.

 

WYBÓR NOŻYC DO BLACHY

 

Podczas wyboru nożyc należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ostrze, które powinno być jak najtwardsze (hartowane indukcyjnie). Warto, by było pokryte specjalnymi substancjami, które dodatkowo zwiększą jego trwałość. Profesjonalne nożyce pokrywa się najczęściej azotkiem tytanu. Wśród ostrz do wyboru są gładkie - zapewniające równą powierzchnię cięcia, podczas którego jednak blacha może się łatwo wysunąć - oraz ostrza ząbkowane, pozostawiające nierówne krawędzie, ale zapewniające szybsze i bardziej precyzyjne cięcie.

 

Nożyce do prętów przydadzą się podczas wykonywania zbrojenia do fundamentów i budowania ogrodzeń. Nożyce skokowe zasilane są energią elektryczną, co dodatkowo odciąża użytkownika w czasie pracy. Są precyzyjne i dobrze sprawdzają się przy wszystkich rodzajach cięć. Natomiast nożyce do taśm metalowych przydadzą się zwłaszcza na placach budowy - są bardzo proste w obsłudze i pozwalają na cięcie taśmy nawet jedną ręką. Elektryczne nożyce do blachy przyspieszają prace, są wygodne i polecane zwłaszcza przy obróbce metalu na większą skalę. Przed dokonaniem zakupu należy zwrócić uwagę na ich moc, wagę i zasilanie. Jeśli chodzi o zasilanie, to do wyboru są nożyce zasilane elektrycznie lub akumulatorowo. Wybór mocy zależy od tego, jak często nożyce mają być używane - im rzadziej, tym mniejsza moc jest konieczna. Co do wagi, to zbyt ciężkie nożyce do blachy mogą utrudniać wykonanie zadań, zwłaszcza przy całodniowej pracy.

Zaufane Opinie IdoSell
4.76 / 5.00 401 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-12
Bardzo zadowolona. Towar 100% i obsługa również
2024-06-11
Ok wszystko w terminie.
pixel