Darmowa dostawa od 200,00 zł

PRZEDŁUŻACZE I PRZEWODY

( liczba produktów: 44 )

PRZEDŁUŻACZE

 

Przedłużacz jest niezbędnym akcesorium w każdym domu i mieszkaniu, warsztacie oraz garażu. Za jego pomocą można doprowadzić prąd do każdego zakątka w domu i uruchomić urządzenia elektryczne, które są oddalone od źródła prądu. Jest to znakomite rozwiązanie w przypadku, gdy w domu brakuje gniazdek elektrycznych, lub czekają nas do wykonania prace w ogrodzie z użyciem prądu.

 

Przedłużacz musi być poręczny oraz przede wszystkim bezpieczny w codziennym użytkowaniu Jego kabel umożliwi zwiększenie zasięgu przewodu pomiędzy gniazdem sieci elektrycznej, a danym urządzeniem. W sprzedaży dostępne są zarówno przedłużacze mieszkaniowe z jednym gniazdem, jak i te z 3, 4 czy nawet 7 gniazdami. Zróżnicowanie pod względem długości przewodu oraz jego koloru umożliwia dobranie idealnego produktu względem swoich potrzeb.

 

PRZEDŁUŻACZ DO OGRODU

 

Typowy przedłużacz ogrodowy z jednej strony posiada wtyczkę, a z drugiej jedno gniazdo, do którego możemy podłączyć np. kosiarkę czy podkaszarkę elektryczną. Jaskrawy pomarańczowy kolor przewodu czyni go widocznym nawet na tle gęstej trawy czy też ziemi, co pozwala uniknąć przypadkowego potknięcia na kablu lub jego uszkodzenia wspomnianą kosiarką. Przy pomocy przedłużacza ogrodowego korzystanie z urządzeń elektrycznych nawet w odległych miejscach ogrodu lub działki nie sprawi problemu. Przedłużacze bębnowe są jeszcze wygodniejszą opcją w przypadku wykonywania prac z użyciem prądu na dużej powierzchni. Przewód nawinięty jest w nich na bęben osadzony na stojaku. Taki przedłużacz można wygodnie chwycić i przenieść w dowolne miejsce. Stelaż posiada więcej niż jedno gniazdo, dzięki czemu można podłączyć jednocześnie kilka sprzętów. Z tego powodu będzie on przydatnym akcesorium nie tylko w ogrodzie, ale i na budowie czy w warsztacie.

 

PRZEWODY

 

Ściany są nie tylko elementem konstrukcyjnym budynku, który od strony wewnętrznej można ozdobić różnego rodzaju dekoracjami. W ich wnętrzu skrywają się także wszelkie przewody elektryczne. Okablowanie planowane jest już na etapie projektu i powstaje w trakcie budowy. Ich późniejsza modyfikacja możliwa jest podczas gruntownego remontu. Kable elektryczne na co dzień pozostają niewidzialną, lecz niezbędną częścią każdego budynku doprowadzając do niego energię elektryczną. Dobrze wykonana instalacja będzie sprawnie działać nawet przy dużym obciążeniu sprzętami, a odpowiednio rozmieszczone przewody zagwarantują nieprzerwaną pracę urządzeń elektrycznych. 

 

Choć okablowanie wygląda bardzo podobnie, to przewody elektryczne różnią się od siebie nie tylko rozmiarem ale i parametrami oraz przeznaczeniem. Dobór właściwych kabli elektrycznych ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa oraz jakości sygnału. Przenośne przewody, które nie muszą być umieszczone w ścianie, mogą mieć wpływ na szybkość transferu danych lub powodować zakłócenia dźwięku. 

 

Nazwy "kable" i "przewody elektryczne" często stosowane są zamiennie. Kable elektryczne stanowią rodzaj przewodu - składają się z jednej lub wielu żył izolowanych, które dzięki specjalnej powłoce zewnętrznej są chronione przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wilgoć. Przewody elektryczne natomiast to elementy bez których niemożliwe by było stworzenie systemu elektrotechnicznego w żadnym obiekcie. Dzięki nim możliwe jest rozprowadzenie prądu po całym budynku i doprowadzenie elektryczności do wszystkich punktów poboru mocy - mogą to być odbiorniki stałe lub ruchome (urządzenia elektryczne). Kable są równie ważne, gdyż doprowadzają prąd do montowanych na stałe elementów oświetlenia i gniazd elektrycznych. Podstawowy element konstrukcyjny przewodu stanowi aluminiowa lub miedziana żyła. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 360 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-26
Wszystko ok
2024-05-13
Komunikacja @ jest OK. Równoległa informacja SMS byłaby dopełnieniem.!!! Nie wszyscy i nie wszędzie siedzą non stop w internecie! POLECAM taką formę potwierdzenia, realizacji i planowanej dostawy równolegle BEZWZGLEDNIE z możliwością kontaktu bezpośredniego telefonem dla ewentualnej korekty.!
pixel