Darmowa dostawa od 200,00 zł

GNIAZDA, WTYCZKI PRZENOŚNE I ROZGAŁĘŹNIKI

( liczba produktów: 64 )

GNIAZDA ELEKTRYCZNE

 

Gniazdka elektryczne stanowią niezbędną część wyposażenia każdego budynku, umożliwiając podłączenie odbiorników do zasilania. Obecnie gniazdka elektryczne stanowią nie tylko użyteczną część pomieszczeń, ale i delikatną dekorację, która może pomóc urozmaicić aranżację wnętrza. W sprzedaży dostępne są gniazdka o łącznikach i ramkach w różnych kolorach, dzięki czemu można bez problemu dobrać odpowiednie akcesorium do wystroju danego pokoju. Coraz popularniejsze stają się także gniazdka podtynkowe. 

 

Kontakty elektryczne pełnią przede wszystkim funkcję użytkową i pozwalają na zasilanie wszystkich sprzętów RVT i AGD znajdujących się w pomieszczeniu, a także elektronarzędzi. Nowoczesne gniazdka elektryczne wyposażone są w dodatkową przesłonę, która chroni tory prądowe przed przedostaniem się do nich zanieczyszczeń. Przesłona jest także ogromnie przydatna, gdy w domu mieszkają małe dzieci. Dzięki niej dziecko nie będzie mogło wsadzić kredki lub palca do środka gniazda, a rodzic będzie mógł być spokojny o jego bezpieczeństwo. Podtynkowe łączniki i gniazdka cechuje subtelny wygląd, który po montażu nie rzuca się w oczy oraz nie ingeruje w wystrój pomieszczenia. Do wyboru są produkty o niewielkich rozmiarach, pełniące wyłącznie funkcję użytkową, jak i wersje z ozdobnymi nakładkami. W przypadku gniazdek do łazienki polecany jest wybór modelu z dodatkową klapą, która zabezpieczy źródło zasilania przed przypadkowym kontaktem z wodą.

 

WTYCZKI

 

Wtyczki służą do podłączenia do przewodów urządzeń, na przykład odkurzacza czy ładowarki laptopa. Część z nich posiada uziemienie, które czyni je bezpieczniejszymi gdyż chroni przed porażeniem prądem. W ofercie sprzedaży dostępne są także wtyczki z wyłącznikiem, diodą, czy modele przystosowane do dotarcia w trudno dostępne miejsca. 

 

Wtyczka elektryczna świetnie sprawdzi się jako akcesorium wymienne dla zużytych elementów, może też zastąpić mniej praktyczne produkty. Wśród wtyczek występują modele proste, płaskie, a także obrotowe, które pozwalają na uniknięcie skręcania kabla i jego uszkodzenia. Wtyczki kątowe będą natomiast idealnym wyborem w przypadku podłączania przewodów w trudno dostępnych miejscach. Wspomniane już wtyczki z wyłącznikiem umożliwiają odcięcie prądu bez konieczności wyjmowania wtyczki z gniazdka - jest to wyjątkowo praktyczna opcja zwłaszcza gdy dostęp do akcesorium jest utrudniony. Niektóre z tych modeli mają także diodę, dzięki której zlokalizujemy wyłącznik także w ciemności. Innym przydatnym ulepszeniem wtyczek jest uchwyt lub dźwignia, które ułatwiają wyciągnięcie elementu z sieci elektrycznej bez obawy, że gniazdko może zostać uszkodzone. Można zaopatrzyć się także we wtyczkę do gniazda, która może być stosowana na zewnątrz budynku - modele tego typu są wyjątkowo szczelne i przeważnie wykonane z gumy.

 

ROZGAŁĘŹNIKI

 

Rozgałęziacz i trójnik, podobnie jak przedłużać z kilkoma gniazdami, umożliwiają podłączenie do prądu większej liczby urządzeń. Potocznie nazywamy je złodziejkami. Dostępne w sprzedaży są rozgałęźniki z 2, 3 lub 4 wejściami przystosowanymi do różnego rodzaju wtyczek. Odmienne kolory, kształty i przeznaczenie umożliwią dobranie rozgałęźnika do indywidualnych potrzeb. Za ich pomocą zyskujemy większe możliwości organizacji pomieszczenia dzięki temu, że nie trzeba planować rozmieszczenia urządzeń elektrycznych pod kątem dostępnych gniazdek. Rozwiązanie to świetnie sprawdzi się przykładowo w biurach, w których znajduje się dużo urządzeń zasilanych prądem, a jego źródeł jest niewiele. Tak samo produkty te mają bardzo duże znaczenie w przypadku starego budownictwa, gdzie zazwyczaj na jedno pomieszczenie przypada tylko jedno gniazdko. Rozgałęziacze wykonane z tworzywa sztucznego są odporne na uszkodzenia i zachowują estetyczny wygląd.

 

Nieduże rozgałęziacze są wartą uwagi alternatywą dla przedłużaczy, a przy ich pomocy gniazdko może powiększyć się nawet o cztery dodatkowe miejsca. Atutem tego produktu jest także solidne wykonanie przy użyciu wysokiej jakości tworzyw, chroniąc najważniejsze podzespoły. Szczelna obudowa nie przepuszcza żadnych zanieczyszczeń, które po dostaniu się do środka mogłyby doprowadzić do spięcia lub uszkodzenia rozgałęziacza. Niektóre z modeli są dodatkowo wyposażone w wyłączniki - jest to funkcjonalne i bardzo bezpieczne rozwiązanie. Zamiast każdorazowo wyciągać listwę z gniazdka, wystarczy nacisnąć przycisk, by odłączyć z prądu podłączone sprzęty. Dzięki temu będąc poza domem nie musimy się obawiać nagłego spięcia i spalenia naszych sprzętów w przypadku awarii czy burzy.

 

Również trójnik elektryczny stanowi najłatwiejszy i zdecydowanie najtańszy sposób na usprawnienie korzystana z pomieszczenia mieszkalnego lub lokalu użytkowego. Dzięki różnie rozmieszczonym wejściom można wybrać to pasujące do swoich potrzeb. Rozgałęziacze do przedłużaczy stwarzają podobne możliwości jak rozgałęźniki do gniazdka i umożliwiają przeciągnięcie przewodu w miejsce oddalone od kontaktu, dając tym samym możliwość używania urządzeń o krótkich przewodach. W sprzedaży dostępne są modele z uziemieniem lub bez. Rozgałęźniki ogrodowe natomiast posiadają osłony, które chronią gniazdo przed kontaktem z wodą. Będą niezastąpione w przypadku organizowania spotkań z rodziną czy przyjaciółmi na świeżym powietrzu i dadzą możliwość podłączenia w jednym miejscu radia, głośników czy ładowarki do telefonu.

 

Wybierając rozgałęziacz należy kierować się przede wszystkim tym, jakie konkretnie będzie miał przeznaczenie. Pierwsze kryterium wyboru stanowi ilość gniazd zasilających, która znajduje się w danym pomieszczeniu. Do pokoju dziecka mogą wystarczyć dwa gniazda, jednak znacznie praktyczniejszym rozwiązaniem będzie popularny trójnik, który doda jedno miejsce więcej. Do salonu czy pomieszczeń biurowych konieczne jest natomiast wybranie znacznie większej listwy, do której będzie można podpiąć nawet pięć urządzeń. Ilość punktów nie jest bez znaczenia - każdy rozgałęźnik wyróżnia się bowiem odpowiednim obciążeniem. Jeżeli wybierzemy mniejszy i dołożymy do jego kolejne rozgałęzienia, to może zostać mocno przeciążony i ulec awarii.

Zaufane Opinie IdoSell
4.76 / 5.00 401 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-19
Szybko i profesjonalnie, serdecznie polecam
2024-06-11
Ok wszystko w terminie.
pixel