Darmowa dostawa od 200,00 zł

PRZECHOWYWANIE ŻYWNOŚCI

( liczba produktów: 52 )

Pojemniki do przechowywania stanowią niezbędne akcesorium w każdej kuchni. Pomagają w utrzymaniu ładu w szafkach kuchennych oraz lodówce, a także w efektywnym zagospodarowaniu nawet małej powierzchni do przechowywania. W pojemnikach możemy umieścić praktycznie wszystko - przyprawy, makarony, produkty sypkie typu mąka, cukier, herbaty, kawę, produkty płynne takie jak olej czy oliwa, a także mrozić w nich owoce lub inne produkty spożywcze.

 

Jakiego rodzaju pojemniki wybrać na przyprawy?

 

Pojemniki na przyprawy pomagają zachować porządek wśród przypraw oraz ułatwiają doprawianie potraw w trakcie gotowania. Najpopularniejszym wyborem są szklane pojemniki na przyprawy, które dzięki temu, że są przeźroczyste ułatwiają rozpoznanie zawartości. Mogą być zamykane plastikowymi, metalowymi lub drewnianymi nakrętkami. Można zdecydować się na zakup pojedynczych pojemników lub zestawów po kilka-kilkanaście sztuk. Dostępne są także pojemniki na dekoracyjnym stojaku, które ustawione na kuchennym blacie stanowią piękny element ozdobny. 

 

Wybór pojemników na kawę i herbatę

 

Jeśli chcemy przechowywać w pojemnikach kawę lub herbatę, musimy wybrać pojemniki szczelnie zamykane. Najlepiej by przy nakrętce pojemnika znajdowała się uszczelniająca guma. Dzięki temu aromat kawy oraz suszu herbacianego pozostanie niezmienny przed długi czas oraz  nie zagrozi im zawilgocenie. Istotną wskazówką w przypadku kawy jest także wybór pojemnika przezroczystego lub nieprzezroczystego. Jeżeli kawa będzie stać w zamkniętej szafce, można obojętnie którą opcje. W przypadku, gdy kawa ma być przechowywana jednak na blacie kuchennym czy szafce, do których docierają promienie słoneczne, to wtedy lepiej wybrać pojemnik nieprzezroczysty - kawa pozostanie wtedy dłużej świeża. Bardzo popularnym produktem w przypadku herbat torebkowych są natomiast herbaciarki - zazwyczaj wykonane z drewna pojemniki z przegródkami, w których można z łatwością posegregować różnego rodzaju herbaty.

 

Organizacja miejsca przy użyciu pojemników do przechowywania

 

Pojemniki niezaprzeczalnie ułatwiają przechowywanie i segregację różnego rodzaju żywności. Kuchnia, spiżarnia i lodówka zagospodarowane w odpowiedni sposób ułatwiają codzienne przygotowywanie potraw. Estetycznie wykonane pojemniki stanowią także swoistą ozdobę naszych wnętrz. Mogą mieć różne kształty, pojemności, kolory, a także być wykonane z wielu materiałów. Większość z nich można także stosować w mikrofali, myć w zmywarce i mrozić. Najczęściej w pojemnikach przechowujemy: mąkę, sól, cukier, makarony, ryż, płatki śniadaniowe, kawę, herbatę, a także olej, oliwę i pieczywo.

 

Pojemnik w drogę - praca, uczelnia, szkoła

 

Pojemniki do mikrofali są znakomitym rozwiązaniem, gdy lubimy zabierać obiady domowej roboty do pracy. Nie trzeba się wtedy zajmować przekładaniem posiłku z pojemnika na talerz, a cały włożyć do mikrofalówki i poczekać na ciepły obiad. Wybierając się do pracy, szkoły czy na uczelnię warto spakować ze sobą ulubione śniadanie lub obiad do pojemników, tzw. lunch boxów. To zdrowy nawyk, który pozwala pilnować nam regularności posiłków oraz jest korzystny dla naszego budżetu - zamiast wydawać pieniądze na knajpy czy restauracje, mamy swój posiłek w dowolnym momencie pod ręką. Dzięki temu unikniemy także zapychania się słodyczami lub niezdrowymi fast foodami w celu uciszenia nagłego głodu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 450 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-12
Cała transakcja, szybko i sprawnie polecam
2024-07-09
super
pixel