Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

WIADRA I KOSZE

( liczba produktów: 35 )

WIADERKA

Poszczególne modele wiaderek różnią się zarówno wyglądem, pojemnością, jak i przeznaczeniem. Wśród dostępnych produktów znajdują się wiaderka idealne do wykorzystania w trakcie domowych porządków, do przenoszenia różnego rodzaju rzeczy, zbierania owoców w sadzie, a także wiaderka idealne na przechowywanie np. detergentów czy środków piorących. 

Wybierając wiadro warto zastanowić się przede wszystkim nad tym, jaka wielkość będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Pojemność wiaderka należy dopasować do tego, w jakim celu je kupujemy. Do wyboru są wiadra o pojemnościach 5 l, 10 l, 15 l, a także większe - 30 l, czy nawet 42 l. Znalezienie wystarczająco pojemnego wiaderka nie powinno stanowić więc problemu. Niektóre modele posiadają także dodatkowe funkcje, które ułatwiają wykonywanie codziennych czynności. Są to np. wiadra z lejkiem, wiadra z pokrywką czy wiaderka ze skalą. Tego typu wiaderka ułatwiają dozowanie płynów podczas prac porządkowych i innych czynności. 

W ofercie sprzedaży znajdują się także pojemniki elastyczne, które znakomicie sprawdzą się jako kosze na pranie. Nie są sztywne jak normalne wiaderko, dzięki czemu są wygodniejsze w użytkowaniu - łatwiej przenosić w nich pranie do rozwieszenia. Jako dodatkowy atut posiadają duże uszy, za które można je pochwycić.

KOSZE NA ŚMIECI

Kosz na śmieci to pojemnik niezbędny w każdym domu, biurze, zakładzie pracy czy miejscu publicznym. Do niego trafiają praktycznie wszystkie odpadki oraz zbędne rzeczy. Kosze przeznaczone są do czasowego przechowywania odpadów zarówno organicznych jak i pozostałych, takich jak: papier, szkło, tworzywo sztuczne. Większość pojemników na śmieci występuje w standardowych rozmiarach, do których dopasowane są dostępne w sklepach worki.

Możemy zdecydować się na zakup kosza do przechowywania odpadków zmieszanych, albo wybrać kosze do segregacji kolejnych typów śmieci. Ułatwia to późniejsze opróżnianie koszy do odpowiednich kontenerów i dbanie o środowisko. Segregacja śmieci będzie o wiele przyjemniejsza i mniej dokuczliwa, gdy przygotujemy zestaw koszy na różne rodzaje odpadów. Nawet jeśli nie mamy miejsca na kilka koszy, to można znaleźć rozwiązanie kupując kosze na śmieci do segregacji, które można ustawić jeden na drugim i zaoszczędzić wolną przestrzeń. Wybierając natomiast kosz o stylowym designie, nie będziemy mieć konieczności ukrywania go w szafce pod zlewem i spokojnie będzie mógł zostać pozostawiony na widoku w kuchni czy łazience. Do segregacji odpadków organicznych najlepiej wybrać zamykany i bardzo mały pojemnik na śmieci, w którym różnego rodzaju resztki nie zdążą się zepsuć lub zaparzyć.

Selekcję śmieci ułatwią też metalowe stojaki, na których można zamontować pojemne worki - to dobre rozwiązanie dla zakładów produkcyjnych czy magazynów, gdzie powstaje sporo odpadków i kosze niekoniecznie muszą prezentować się elegancko jak w domowych wnętrzach. Świetnie sprawdzają się także podczas różnego typu wydarzeń plenerowych, na plażach i w różnych turystycznych lokalizacjach. Tego typu kosze przeważnie mają kolorowe klapy z odpowiednim oznaczeniem, co upraszcza segregację.

Wybierając kosz na śmieci powinno się zwrócić uwagę na kilka parametrów takich jak: rozmiar, kształt, przykrywka lub jej brak, a także jego estetyka. Otwarte pojemniki na śmieci są wygodniejsze, lecz nie w każdym miejscu dobrze się sprawdzą. Ponadto z otwartego pojemnika po pewnym czasie może wydobywać się nieprzyjemny zapach. Mając na uwadze powyższe cechy, kosz trzeba dobrać do danego pomieszczenia, w którym ma zostać ustawiony. Kosz do łazienki powinien być nieduży tak, by nie zajmować za wiele przestrzeni. Lepiej też by posiadał przykrywkę - będzie bardziej dyskretny i higieniczny, a także pedał do jej podnoszenia bez dotykania rękoma. W gabinecie czy pokoju dziecięcym, gdzie wyrzucane są głównie śmieci suche (np. makulatura), można spokojnie wybrać koszt otwarty. Ciekawie prezentują się ażurowe kosze wykonane z metalu. W przypadku pomieszczeń, w których śmieci nie są wyrzucane za często i nie emitują żadnego zapachu, wystarczający będzie kosz na śmieci o pojemności 20l.

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 187 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-13
Wszystko super! Polecam
2023-11-07
Super
pixel