Darmowa dostawa od 200,00 zł

KARABIŃCZYKI, OGNIWA, SZEKLE, KAUSZE I ZACISKI

( liczba produktów: 62 )

KARABIŃCZYKI

 

Karabińczyki usprawniają wykonywanie wielu prac budowlanych - zwłaszcza przy przenoszeniu ciężkich materiałów na daną wysokość. Wystarczy go jedynie przymocować do odpowiedniej liny. Produkt posiada precyzyjne zapięcie, które stabilnie utrzymuje linę i zapobiega jej przypadkowemu wyślizgnięciu podczas wykonywania prac. Wyprodukowane z trwałej stali, odpornej na uszkodzenia mechaniczne oraz odkształcenia, będą służyć przez długi czas. Karabińczyki można stosować także w miejscach narażonych na działanie wilgoci i innych czynników zewnętrznych. 

 

OGNIWA

 

Ogniwa stalowe to akcesoria niezbędne w obszarze zawiesi linowych i łańcuchowych. Ogniwa zbiorcze są rodzajem ogniw nierozbieralnych, które umożliwiają łączenie cięgien, a także zamocowanie całego zawiesia na haku dźwigni. Składają się z trzech elementów - dużego ogniwa do zawieszenia zawiesia na haku oraz zespolonych z nim dwóch mniejszych ogniw do zamocowania cięgien linowych lub łańcuchowych. Ogniwa rozbieralne z kolei to elementy pozwalające na zmianę cięgien i ich zakończeń, bądź innych elementów stosowanych w przypadku zawiesi linowych i pasowych. Stosuje się je do połączenia pomiędzy cięgnem i ogniwem zbiorczym.

 

SZEKLE

 

Szekle (nazywane też szaklami, szakielami i szekielami) to wykonane ze stali klamry, najczęściej w kształcie litery U. Tworzą zamykany i otwierany obwód przy użyciu śruby, są stosowane do łączenia różnych elementów w transporcie. Przy ich pomocy można złączyć poszczególne elementy zawiesia lub liny poprzez złączenie z ogniwami, hakami czy kauszami. Szekle rozróżniają parametry takie jak wielkość, udźwig oraz kształt (podłużne, okrągłe). Zależnie od przeznaczenia do wyboru są szakle bez zabezpieczenia typu A oraz szakle z zabezpieczeniem typu C. Oba rodzaje rozróżnia sposób blokady - w szeklach typu C zastosowana została dodatkowa szpilka blokująca wysunięcie trzpienia z szekli, co mogłoby spowodować przypadkowe zwolnienie podczepionego ładunku.

 

W ofercie sprzedaży dostępne są różne typy szekli do lin i łańcuchów:

szekle podłużne,


szekle okrągłe,


szekle bez zabezpieczenia,


szekle z zabezpieczeniem,


szekle nierdzewne, ocynkowane,


szekle o zwiększonych gabarytach,


szekle o zwiększonym udźwigu,


szekle uniwersalne.

 

KAUSZE

 

Kausze służą do zabezpieczenia pętli liny przed przetarciem, co umożliwia stosowanie jej do podnoszenia ciężkim przedmiotów na daną wysokość - np. na placu budowy. Kausze wykonane są ze stali węglowej, którą charakteryzuje wysoka trwałość i wytrzymałość mechaniczna, a także odporność na wyginanie wskutek dużego obciążenia. Powierzchnia kauszy została ocynkowana, dzięki czemu jest odporna na korozję i działanie wilgoci. Specjalny kształt tego elementu ułatwia mocowanie na nim liny i zapobiega jej ześlizgiwaniu w trakcie pracy.

 

ZACISKI

 

Zaciski linowe ułatwiają wykonywanie wielu prac budowlanych oraz są przydatne w czasie przeprowadzki - przy ich pomocy można unieruchomić przewożone przedmioty. Wykonane są z trwałej i mocnej stali węglowej, która jest także odporna na odkształcenia spowodowane przez podnoszenie ciężkich przedmiotów. Linowy zacisk kubełkowy wykorzystuje się do tworzenia łączeń oraz pętli na wielostopowych linach wykonanych ze stali. Stosując tego typu zacisk można wygodnie i bezpiecznie przenosić materiały oraz narzędzia użytkowane na placu budowy. Poza tym może także służyć jako dodatkowy zacisk elementów dekoracyjnych w aranżacji ogrodowej - np. donic na kwiaty. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 383 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-10
ok
2024-06-02
towar dobrej jakości, spełnił oczekiwania
pixel