Darmowa dostawa od 200,00 zł

ZAMKI WPUSZCZANE

( liczba produktów: 72 )

JAKI ZAMEK WPUSZCZANY WYBRAĆ?

 

Zamki do drzwi dostępne są w kilku wariantach, różniąc się konstrukcją oraz sposobem zamykania. Najczęściej wybierane są zamki z wkładką cylindryczną na klucz - doskonale sprawdzają się w drzwiach zewnętrznych, jak i wewnętrznych. 

 

Zamek wpuszczany z blokadą jest przeznaczony do montażu w drzwiach łazienkowych. 


Zamek wpuszczany do drzwi pokojowych nie jest aż tak pancerny jak modele do drzwi zewnętrznych. Stosuje się w nim blokadę na klucz lub jeden bolec, by móc zapewnić sobie prywatność w danym pomieszczeniu. Jest znakomitym rozwiązaniem w przypadku, gdy dzielimy dom lub mieszkanie z kilkoma współlokatorami. Można go zastosować także w gabinecie, by zabezpieczyć swoje dokumenty przed innymi osobami.

 

Zamek wpuszczany bezkluczowy jest przydatny w każdym domu, nie posiada klucza ani innego dodatkowego zamknięcia. Uruchamia się go jedynie poprzez naciśnięcie klamki drzwiowej.

 

Asortyment zamków drzwiowych jest bardzo szeroki. Wybierając zamek drzwiowy wpuszczany należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, z jakiego materiału został wykonany. To właśnie od materiału wykonania zależy to czy zamek będzie działał bezawaryjnie przez długi czas. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku zakupu zamka do drzwi zewnętrznych, który musi wytrzymać znacznie więcej trudnych czynników, niż modele stosowane we wnętrzu budynku. Warto wybrać więc zamek wykonany ze stali wykończony ocynkiem, który zabezpieczy mechanizm przed rdzewieniem i utratą żywotności. Wybierając zamek wpuszczany drzwiowy trzeba wcześniej sprawdzić także wymiary i to, w którą stronę się otwiera, by wybrać odpowiedni element do posiadanych drzwi. Precyzyjne mocowanie zapewni wygodę użytkowania i bezbłędne działanie.

 

Do popularnych wpuszczanych zamków należą także konstrukcje rolkowe, zastawkowe, zapadkowe, bezkluczowe i bębenkowe. Każdy z nich cechuje inna  konstrukcja i przeznaczenie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.76 / 5.00 401 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-19
wszystko ok
2024-06-17
Zamówienie na czas, produkt dobrej jakości. Serdecznie polecam.
pixel