Darmowa dostawa od 200,00 zł

ZAMKI NAWIERZCHNIOWE

( liczba produktów: 35 )

ZAMEK NAWIERZCHNIOWY JAKO DODATKOWE ZABEZPIECZENIE DRZWI

 

Zamki nawierzchniowe to świetny wybór dla osób poszukujących dodatkowego zabezpieczenia drzwi. Są łatwe w montażu i jednocześnie trudne do sforsowania. Wejście do mieszkania czy domu, zabezpieczonego zamkiem wpuszczanym i nawierzchniowym będzie bardzo trudne, dzięki czemu możemy bez obaw każdego dnia wychodzić do pracy, nie martwiąc się o swój dobytek.

 

Zamki nawierzchniowe nie wymagają wwiercania się w drzwi, gdyż stanowią dodatek do głównego zamka, ryglującego wejście. Wobec tego zamek nawierzchniowy do drzwi można zamontować już po wstawieniu skrzydeł drzwiowych. Stanowi to praktyczny sposób na szybkie, dodatkowe zabezpieczenie pomieszczenia i zmniejszenie prawdopodobieństwa włamania. Montuje się je w taki sposób, by w zewnątrz dało się otworzyć  je kluczem, a od środka zasuwą lub gałką. W odróżnieniu od zamków wpuszczanych, zamka nawierzchniowego nie trzeba umieszczać w specjalnym otworze. Jest to wygodnym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy skrzydło drzwi jest zbyt cienkie, by założyć w nim tradycyjny zamek. Zamek wierzchni sprawdzi się nie tylko w przypadku domu czy mieszkania - może być także świetnym zabezpieczeniem biura czy apartamentów na wynajem, dobrze zabezpieczy przydomowy garaż, ogrodowy składzik z narzędziami, warto zamontować go także na bramie lub furtce.

 

BĘBENKOWE ZAMKI NAWIERZCHNIOWE

 

Zamek bębenkowy stosuje się przede wszystkim w przypadku drzwi do mieszkania. Podczas jego zamknięcia bolce unieruchamiają bębenek, przez co ponownie otwarcie zamka bez klucza staje się niemożliwe. Jest to wyłącznie dodatkowe zabezpieczenie do głównego zamka ryglującego drzwi i może być alternatywą dla klasycznej zasuwy praktycznie w przypadku każdych drzwi. Tego typu zabezpieczenie często stosuje się w przypadku biur, sal lekcyjnych i gabinetów.

 

Bębenkowe zamki drzwiowe nawierzchniowe są stosunkowo tanie. Jako alternatywę dla nich można zastosować solidny zamek cyklop, który montuje się od wewnętrznej strony. Jest droższy, lecz posiada niezbędne atesty antywłamaniowe, dzięki czemu gwarantuje bardzo wysoką skuteczność i poczucie bezpieczeństwa we własnym domu. 

 

ZAMKI OKIENNE

 

W przypadku mieszkania na parterze w bloku lub domu jednorodzinnym, dostęp do wnętrza jest znacznie ułatwiony poprzez nisko usytuowane okna. Złodzieje często wybierają właśnie okna jako drogę włamania. By temu przeciwdziałać warto zainstalować w oknach zamki okienne, które utrudniają podważenie skrzydła. Zamek nawierzchniowy do blokowania okien stanowi dodatkową ochronę domu podczas dłuższych wyjazdów np. na wakacje czy w sprawach służbowych. Zamki nawierzchniowe montowane do okiennic są wytrzymałe i odporne na zmienne warunki pogodowe. Dzięki nim drewniane okiennice będą nie tylko ozdobą, ale i zabezpieczeniem przed włamaniem.

 

Podczas zakupu dowolnego rodzaju zamka nawierzchniowego pamiętać należy także o tym, by miał estetyczny wygląd. Zamek nawierzchniowy jest przez cały czas widoczny, dlatego wybór kształtu i koloru nie pozostaje bez znaczenia. Wśród ofert sprzedaży znajdują się zamki, które można dobrać do barwy drzwi - są to zamki w odcieniach brązu, a także białe i czarne - oraz popularne zamki w metalicznych kolorach.

Zaufane Opinie IdoSell
4.72 / 5.00 294 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-07
Wszystko ok - towar i ekspresowa wysyłka
2024-03-24
Towar zgodny z oczekiwaniem, rzetelność . Polecam.
pixel