Darmowa dostawa od 200,00 zł

WKŁADKI Z POKRĘTŁEM

( liczba produktów: 48 )

Wkładka do zamka stanowi podstawową część skrzydła zewnętrznego, która umożliwia łatwe zamykanie drzwi po opuszczeniu domu. Drzwi zewnętrzne stanowią pierwszą barierę, którą musieliby pokonać ewentualni włamywacze. Chronią także dom czy mieszkanie przed niechcianymi gośćmi. W związku z tym drzwi wejściowe powinny być solidne i wyposażone w wytrzymałe elementy konstrukcyjne takie jak wkładka zamkowa. Element ten jest prostym mechanizmem, umożliwiającym zamknięcie drzwi na klucz. Wkładki różnią się kształtem, wymiarami oraz rodzajem zamknięcia. Wykonane z wysokiej jakości materiałów cechują się wytrzymałością i niezawodnym działaniem na wiele lat.

 

 

Wkładka do drzwi z pokrętłem może być także stosowana jako dodatkowa ochrona podczas przebywania w domu. Jest także dobrym rozwiązaniem do biura, w przypadku gdy chcemy lepiej zabezpieczyć lokal oraz znajdujące się w nim sprzęty i dokumenty, tak by żadna niepowołana osoba się do nich nie dostała. 

 

CZYM KIEROWAĆ SIĘ PODCZAS ZAKUPU WKŁADKI ZAMKOWEJ?

 

Wkładki zamkowe są bardzo proste w montażu, a przy zakupie do kompletu przeważnie dołączany jest zestaw kluczy. Jest to wygodne rozwiązanie, gdyż nie trzeba wtedy tracić czasu i pieniędzy na osobne dorabianie kolejnych egzemplarzy. Aby mieć pewność o niezawodności wkładki, podczas zakupu należy zwrócić uwagę czy wybrany model posiada niezbędne atesty. Podstawowym z nich jest zabezpieczenie przed otwieraniem manipulacyjnym - oznacza to, że wkładka do drzwi nie zostanie zniszczona przez proste narzędzie takie jak wytrych. Solidna wkładka będzie posiadać także zabezpieczenie przed przewierceniem - w tym wypadku elementem chroniącym jest zazwyczaj bardzo twarda płytka umieszczona w zamku, która skutecznie utrudnia zniszczenie mechanizmu.

 

Kolejnym istotnym parametrem jest długość wkładki - żaden rodzaj zamka nie może wystawać poza szyld ochronny więcej niż trzy milimetry. W innym wypadku będzie znacznie łatwiejszą przeszkodą do pokonania dla potencjalnego włamywacza i produkt nie spełni odpowiednio swojej roli. Wkładki do zamków są fabrycznie montowane w wielu drzwiach zewnętrznych, ale można zamocować je także samodzielne w dowolnym skrzydle wejściowym lub wewnętrznym. W ofercie sprzedaży znajdują się wkładki symetryczne wykonane z mosiądzu, które wyróżniają się wysoką wytrzymałością. Świetnie sprawdzą się w drzwiach zewnętrznych, gdyż są odporne na działanie wilgoci i nie poddają się procesom korozyjnym. Równie popularne są wkładki asymetryczne z niklu, które także wyróżniają się trwałością i odpornością na zniszczenia. Poza aspektami technicznymi i zabezpieczającymi, oczywiście ważne są również względy estetyczne. Wkładka do zamka również pod tym względem powinna pasować do drzwi. Najpopularniejszymi pod względem koloru są wkładki w barwie mosiądzu lub chromowane - są bardzo uniwersalne i będą pasować do każdego pomieszczenia czy skrzydła wejściowego.

 

Jeżeli wkładka drzwiowa ma zostać zamocowana od wewnątrz, to można wybrać wariant z pokrętłem. Standardowo wkładki są zamykane na klucz i to one są najbardziej powszechnym wyborem.

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 453 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-11
Dostawa na czas, jakość produktu solidna
2024-07-05
Bardzo dobry
pixel