Darmowa dostawa od 200,00 zł

SKRZYNKI NA LISTY

( liczba produktów: 49 )

SKRZYNKA NA LISTY - NIEZBĘDNA W DOMU I FIRMIE

 

Skrzynka na listy jest przedmiotem nie tylko niezbędnym dla listonoszy, ale stanowi też element wyposażenia domu wymagany przez prawo. Umożliwia ona pozostawienie korespondencji w bezpiecznym miejscu pod nieobecność domowników lub pracowników biura. Poza listami do skrzynki trafiają także różnego rodzaju ulotki i gazetki reklamowe. W związku z tym warto zastanowić się nad wyborem modelu skrzynki, która posiada dodatkową przestrzeń na tego typu dodatki - dzięki temu skrzynka nie zostanie zapchana nadmierną ilością gazetek i nie zabraknie w niej miejsca na listy.

 

Każda skrzynka na listy wykonana z wysokiej jakości materiałów jest zabezpieczona przed czynnikami zewnętrznymi. W efekcie nie grozi jej rdzewienie, ani ingerencja osób trzecich ze względu na zamykany na klucz zamek. Wrzutka na listy będąca elementem skrzynki powinna być szczelna i wykonana w taki sposób, by do środka nie dostała się np. woda w czasie opadów atmosferycznych. Skrzynka pocztowa często służy też odbieraniu dokumentów. Jest to bardzo ważny aspekt w przypadku niektórych lokali użytkowych, które nie posiadają bezpośredniej i stałej obsługi klienta, a dostęp do budynku jest możliwy przez całą dobę. Prowadząc na przykład biuro rachunkowe, można umieścić skrzynkę, do której klienci będą wrzucać dokumenty do rozliczeń. Zabezpieczenie w postaci zamykania na klucz skutecznie ochroni korespondencję i dane, a jednocześnie wrzutka na listy ułatwi bieżącą obsługę klientów.

 

Przed zakupem skrzynki na listy należy zastanowić się jaki model będzie nam potrzebny. W przypadku produktu do domu jednorodzinnego wystarczy skrzynka pojedyncza. Jednak w przypadku zarządzania nieruchomością, blokiem czy kamienicą, należy zdecydować się na kilka skrzynek przypisanych do danych lokali. Tak samo zbiorowe skrzynki warto wybrać w przypadku firmy, jeśli w danym budynku stacjonuje kilka różnych przedsiębiorstw, bądź gdy poszczególne działy mają osobne adresy.

 

W miejscach, które ochronią skrzynkę przed działaniem warunków zewnętrznych dobrze sprawdzi się właściwie każdy model. Inaczej sprawa wygląda w przypadku umiejscowienia skrzynki na zewnątrz budynku - warto zainwestować wtedy w dodatkowo uszczelnione skrzynki, wyposażone w specjalny daszek, który uniemożliwi wodzie wpłynięcie bezpośrednio do wnętrza skrzynki. Drugą ważną kwestią jest sposób montażu skrzynki. Można umieścić ją bezpośrednio na elewacji lub ogrodzeniu, bądź we wnętrzach budynków mieszkaniowych we wspólnej przestrzeni, bądź na drzwiach poszczególnych lokali. Alternatywą dla tego sposobu montażu jest skrzynka wmurowana w ścianę lub ogrodzenie - do świetny wybór w miejscach, gdzie skrzynka może być narażona na zniszczenie lub kradzież.

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 450 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-07
Spełnia moje oczekiwania
2024-07-02
bardzo fajna pomoc i obsługa
pixel