Darmowa dostawa od 200,00 zł

KŁÓDKI

( liczba produktów: 14 )

Solidna kłódka jest elementem, dzięki któremu można skutecznie zabezpieczyć swoje mienie. Nie powinno jej zabraknąć w żadnym domu. W sprzedaży dostępne jest wiele modeli, co umożliwia wybór najodpowiedniejszej kłódki do swoich potrzeb. Kłódki trzpieniowe, zatrzaskowe lub w osłonie - wszystkie składają się z poręcznej obudowy, w której znajduje się mechanizm, a także obręczy do otwierania  zamykania kłódki. Niektóre z ich mogą być otwierane za pomocą klucza, inne zabezpieczają zamki szyfrowe. Wśród ofert sprzedaży znajdują się kłódki mosiężneżeliwne, a także odlewane z cynku lub wykonane ze specjalnego aluminium. Korpusy skonstruowane w ten sposób w połączeniu ze stalowymi trzpieniami lub jarzmami, stanowią doskonałe zabezpieczenie pomieszczeń gospodarczych, magazynków, szaf, walizek czy rowerów. Dla jeszcze większego poziomu zabezpieczeń, polecane są kłódki w plastikowej osłoniekłódki antywłamaniowe, kłódki dwuzaczepowe lub wzmocnione.

 

RODZAJE KŁÓDEK

 

Tradycyjne kłódki z uchem - np. kłódki pałąkowe - doskonale nadają się do spinania elementów, których otwory nie leżą w linii prostej. Kłódki trzpieniowe są z kolei trudniejsze do sforsowania, gdyż ich poziomy trzpień sprawia, że znakomicie zamykają elementy z otworami ulokowanymi tuż obok siebie. Kłódki jarzmowekabłąkowe kłódki szyfrowe to kolejne wersje zabezpieczeń, które można zakupić by chronić swoje dobra materialne. Kłódki zamykane na klucz, na zatrzask lub indywidualny kod cyfrowy świetnie sprawdzą się w tej roli. Modele z regulowanym kabłąkiem lub z długim pałąkiem sprostają każdym wymaganiom.

 

Do zabezpieczenia małej skrytki, torby lub walizki świetnie sprawdzą się mniejsze modele kłódek trzpieniowych, podróżnych lub pałąkowych. Solidnym zapięciem do garażu, warsztatu lub magazynku będzie natomiast dodatkowo wzmocniony model w większym rozmiarze. Duży wybór kłódek wśród ofert sprzedaży umożliwia wybór produktu dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Podczas wyboru zamknięcia należy wziąć pod uwagę czynniki takie jak wielkość ucha kłódki - to, jak bardzo oddalony jest najwyższy punkt kłódki od bryły - oraz szerokość kłódki. Pamiętajmy, że im mniejsze jest ucho kłódki, tym trudniej jest je zniszczyć. Jeśli chodzi natomiast o samą kłódkę, to im większy jej rozmiar, tym jest bezpieczniejsza. Dlatego chcąc zabezpieczyć mienie przed nieoczekiwanym wtargnięciem, warto wybrać duży model kłódki, który o wiele trudniej otworzyć.

 

Dobra kłódka poza wykonaniem z trwałych materiałów, powinna być także odporna na działanie wilgoci. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy ma zabezpieczać elementy na zewnątrz. W tym wypadku najlepiej spiszą się mosiężne kłódki. Pamiętajmy też, że w przypadku wybierania zabezpieczeń do swojego gospodarstwa domowego, nie warto na nich oszczędzać. Lepiej wybrać droższy i wytrzymalszy model, by mieć pewność, że będzie ona odpowiednio spełniać swoją rolę.

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 360 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
Produkt zgodnie z opisem. Szybka realizacja. Polecam
2024-05-19
ok,zgodnie z zmówieniem
pixel