Darmowa dostawa od 200,00 zł

Poradnik dla majsterkowiczów – jak wybrać właściwy zestaw narzędzi do domowych napraw i remontów?

2024-04-08
Poradnik dla majsterkowiczów – jak wybrać właściwy zestaw narzędzi do domowych napraw i remontów?

W każdym domu od czasu do czasu coś się psuje, a z prostymi naprawami nie sposób sobie poradzić bez narzędzi. Są one absolutnie niezbędne również dla majsterkowiczów, którzy wolne chwile poświęcają na tworzenie czegoś z niczego. Jakie narzędzia do domowych napraw warto mieć w swoim domu? Odpowiadamy!

 

Zestaw narzędzi domowych – co powinno się w nim znaleźć?

Każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje narzędzi. Mogą być potrzebne do powieszenia nowej ramki na ścianie, wyregulowania okna, albo podczas hobbistycznego majsterkowania. Samodzielne tworzenie różnego rodzaju przedmiotów i przeprowadzanie drobnych napraw to satysfakcjonujące zajęcie, a przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac warto nabyć potrzebne narzędzia. Co będzie potrzebne do tego, by rozpocząć majsterkowanie w domu?

 

Śrubokręty lub klucze imbusowe

Jednym z kluczowych narzędzi w każdym domu jest śrubokręt. To za jego pomocą można wkręcić brakującą śrubę lub wyregulować mocowanie szafki. Dobrym pomysłem jest posiadanie kompletu śrubokrętów, który pozwoli poradzić sobie z różnymi wymiarami śrub i końcówek. Alternatywą lub uzupełnieniem dla śrubokrętów będą klucze imbusowe w różnych rozmiarach. Zapewniają one stabilne połączenie ze śrubą i szybki czas jej montażu, a jednocześnie sprawdzają się nawet w miejscach niedostępnych dla śrubokrętów. Nie nadają się jednak do każdej śruby, a jedynie do tych o odpowiedniej końcówce.

Młotek

Każdy zestaw narzędzi domowych powinien zawierać młotek. To kolejny podstawowy przedmiot, który warto mieć pod ręką. Bez niego żaden majsterkowicz nawet nie zacznie pracy. Jaki model młotka wybrać? Opcji jest całkiem sporo: na potrzeby domowe czy do tworzenia prostych konstrukcji wystarczy ślusarski młotek o wadze 500 gramów, ale w razie potrzeby zawsze można poszerzyć swoją kolekcję. Podczas remontu przyda się na przykład młotek ciesielski, za pomocą którego można nie tylko wbić, ale też wyjąć gwoździe czy kruszyć cegły. 

 

Wiertarka i zestaw wierteł

Pora przedstawić urządzenie, które może znacznie przyśpieszyć wszelkie naprawy i majsterkowanie w domu. Wiertarka z kompletem wierteł wykona otwór w praktycznie każdej powierzchni: czy to w ścianie, gdy chcemy powiesić obrazek, czy to w karmniku dla ptaków, który właśnie sami zbudowaliśmy. Dobry sprzęt daje nieskończone możliwości: można dopasować do niego otwornicę, która wykona spory otwór, szczotkę tarczową, która oczyści powierzchnię czy grube, czy długie wiertło udarowe niezbędne podczas prac budowlanych. Bez dobrej wiertarki żaden remont się nie uda!


Pilnik

Jakie jeszcze narzędzie jest niezbędne dla majsterkowiczów? Pilnik! Za pomocą tego poręcznego przedmiotu można wygładzić różne powierzchnie. Z łatwością można znaleźć modele przeznaczone do drewna czy metalu, a także te uniwersalne, które będą wystarczające na podstawowe potrzeby. Zapalony majsterkowicz na pewno sięgnie po komplet pilników w różnych rozmiarach: dzięki nim łatwiej będzie uzyskać pożądany efekt. 

Miara

To narzędzie niezbędne w każdym domu. Za pomocą miary możemy dokonać ważnych pomiarów nie tylko w warsztacie czy podczas remontu, ale też nawet podczas prostych czynności takich jak zakup nowego sprzętu AGD czy mebli. Wybierając to narzędzie, warto sięgnąć po solidny model – takie rozwiązanie sprawdzi się w każdych warunkach. Ciekawą opcją jest też postawienie na miarę, którą można dokonywać pomiaru samodzielnie – ta funkcja może okazać się przydatna.


Kombinerki lub szczypce

Ostatnie narzędzia do domowych napraw, o których wspomnimy, to kombinerki. To niewielki, ale przydatny przedmiot, z pomocą którego można chwycić trudne w utrzymaniu przedmioty lub zagiąć czy uciąć jakiś element. Do zadań specjalnych sprawdzą się szczypce, które znacznie lepiej poradzą sobie z cięciem, ale na początek przygody z majsterkowaniem kombinerki będą wystarczające. 


Najlepsze narzędzia do domowych napraw

Dobrej jakości zestaw narzędzi domowych, składający się z powyższych artykułów, sprawdzi się na początek przygody z majsterkowaniem i przyda się w domu, w którym od czasu do czasu trzeba wykonać drobną naprawę. W miarę rozwijania pasji z pewnością kolekcja będzie się rozrastać, ale z takim zestawem można już całkiem sporo zdziałać.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2024

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 350 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-17
Zamówienie zrealizowane szybko, wysyłka odpowiednio zabezpieczona.
2024-05-12
Bardzo sprawnie i fachowo,produkt dobrej jakości.
pixel